Ford Sürüş Akademisi Türkiye’de 5. kez gerçekleşti

Ford‘un genç şoförleri inançlı sürüş konusunda bilinçlendirmek maksadıyla 2003 yılından bu yana yürüttüğü küresel toplumsal sorumluluk projesi Ford Sürüş Akademisi (Driving Skills For Life) bu yıl Türkiye‘de 5’inci kere gerçekleşti.

18-24 yaş ortası genç şoförler, Castrol Ford Team Türkiye‘nin tecrübeli ve şampiyon pilotlarından aldıkları uygulamalı eğitimlerle sürüş kabiliyetlerini geliştirdi.

Fors’un kurumsal toplumsal sorumluluk projesi bu yıl 27-28 Aralık tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre merkezi otopark alanında yapıldı. Ford Sürüş Akademisi, motorsporlarında sayısız Avrupa ve Türkiye şampiyonluklarına imza atan Castrol Ford Team Türkiye’nin Ekip Yöneticisi Serdar Bostancı ve kadronun koçu Murat Bostancı’nın idaresinde fiyatsız olarak gerçekleşti. Tecrübeli pilotlar ve uzman isimler sürüş deneyimlerini ve bilgilerini genç şoförlerle paylaştı. 4 basamaktan oluşan programda eğitimlerle genç şoförler, sürüş güvenliği konusunda bilinçlendi ve sürüş kabiliyetlerini geliştirdi.

Genç şoförler direksiyon başında telefonla konuşma, SMS atma yahut fotoğraf çekme üzere dikkat dağıtıcı davranışların, alkollü araç kullanımının potansiyel tehlikelerini simülasyon gözlükleri ile deneyimleyerek öğrendi.

Ayrıca direksiyon hakimiyeti, sürat ve uzaklık idaresi üzere inançlı sürüş teknikleri hem teorik hem de uygulamalı olarak aktarıldı. Böylelikle genç şoförlerin trafikte daha inançlı seyahat etmesi amaçlandı.

Eğitim sonrası iştirak gösteren öğrencilere Ford Sürüş Akademisi sertifikası verildi.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir