Fuat Oktay: Erdoğan’ın karşısına çıkmaya çekiniyorlar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara’nın Akyurt ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunup, Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla sohbet etti. Oktay, burada bir vatandaşın, 6’lı masanın şimdi cumhurbaşkanı adayını açıklamadığını hatırlatması üzerine, “Kimi aday göstersem diye bekliyorlar. Hiçbirinin kendisine itimadı olmadığı için Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkmaya çekiniyorlar” dedi.

‘6’LI MASANIN ETRAFINDA DOLAŞIP DURUYORLAR’

Oktay daha sonra AK Parti Akyurt İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Akabinde Akyurt Belediyesi’ne geçen Oktay, burada düzenlenen AK Parti İlçe Teşkilatı Buluşması’nda vatandaşlara hitap etti. Oktay, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin milletin gereksinim duyduğu hizmetlerin en süratli formda yerine getirildiği bir sistem olduğunu belirterek, “Bu kimilerini rahatsız ettiği için bilhassa 6’lı masa tarafından ısrarla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne karşı ağır bir çalışma programı başlatıldı. 6’lı masanın yaptığı şeyi de görüyorsunuz. Masanın etrafında dolaşıp duruyorlar” diye konuştu.

Ardından ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in esnaf ziyaretinde papağanla konuşmasını eleştiren Oktay, “Bir tanesi papağan ile konuşmaya başlamış. Artık bu çaresizliğin son evresi herhalde. Kendileri alışık olduğu için kendilerine söylenenleri tekrarlamaya, herhalde bağlantısı de artık papağanlarla kurmaya başlamışlar. Lakin papağanlar kendi söyleyeceklerini kendileri biliyorlar. Bizim bu papağanlar ne yazık ki lakin diğerlerinden aldıkları talimatları iletmekle yükümlü oldukları için daha 2023’teki seçimlere kiminle gideceklerine karar vermiş değiller. Herhalde talimat bekliyorlar. Artık büyükelçilerden mi bekliyorlar, diğerlerinden mı bekliyorlar göreceğiz” tabirlerini kullandı.

‘BURADAN MİLLETE YARAR OLUR MU?’

Cumhur İttifakı olarak 2023’e yürüdüklerini belirten Oktay, Türkiye’de içeriden ve dışarıdan oyunlar oynandığını belirterek, “Bunu da 6’lı masa üzerinden oynamaya çalışıyorlar. 6’lı diyorlar da 7’ncisini de esasen siz biliyorsunuz. HDP de söylüyor aslında, ‘bu kilidi açacak yapı biziz’ diye. Artık kilidi açacak yapı buysa yani PKK’ya, ‘bu terör örgütüdür diyemeyen’ bir yapıysa, bu kilit açılsa içeriden ne kokular çıkacak sanki? Buradan millete yarar olur mu?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir