Yine o sözler: “İç savaş çıkar”

Yaklaşan seçimler nedeniyle adaylar, partiler, ittifaklar üzerinden kamuoyunda siyasi tartışmalar gitgide artıyor. Sabah Gazetesi muharriri Mehmet Barlas bugün yazısında Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun PKK terör örgütüyle “işbirliği” halinde olduğunu öne sürerek Erdoğan’ın seçimleri kazanması halinde global güçlerin “iç savaş senaryosunu” devreye sokacağını ileri sürdü.

Barlas yazısında şu tabirleri kullandı:

“Kılıçdaroğlu ise Türkiye düşmanlarını, global efendilerini, FETÖ’yü ve PKK’yı yanına alarak iktidarı ele geçireceğini zannediyor. Türkiye’yi komşularına düşman haline getirmeye çalışan ABD idaresi ise Kılıçdaroğlu’na açık dayanak veriyor. Esasen bu dayanağı ABD Lideri Biden çok uzun mühlet evvel açıklamıştı.”

‘KEMAL BEYEFENDİ TEHLİKELİ SULARDA YÜZÜYOR’

“7’li koalisyon masasıyla işbirliği yaparak Türkiye’ye diz çöktürmek için ellerinden gelen her yola başvuracaklar. İç savaş çıkararak Türkiye’yi bölmek de buna dâhil. 14 Mayıs’a kadar silah bıraktığını açıklayan PKK elebaşı Bese Hozat, seçim gecesi tekrar durum değerlendirmesi yapacaklarını söyledi.

Kimsenin dikkatini çekmedi lakin burada çok açık bir tehdit var. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Kılıçdaroğlu’nun kazanamaması durumunda ABD’nin taşeron örgütü PKK, yine akına geçeceğini açıklıyor. Bu bile tek başına terör örgütü ile CHP ortasındaki işbirliğinin itirafı olarak kabul edilebilir.

PKK bu türlü açıklamalar yapar da Kemal Beyefendi boş durur mu? O da Türk ordusuna sesleniyor ve “Kimseyi dinlemeyin” diyor. Ne söylediğinin farkında bile değil. Çok açık bir biçimde Türk ordusundaki hiyerarşiyi gaye alıyor. Tekraren bürokrasiyi tehdit eden Kılıçdaroğlu artık Türk ordusu üzerinden tehlikeli ataklar yapıyor. Bu ataklar, PKK’nın ekmeğine yağ sürmekten diğer ne işe fayda?”

“PROVOKASYONLAR YAPABİLİRLER”

Seçim günü olan 14 Mayıs’a dikkat edilmesi gerektiğini öne süren Barlas, “Önümüzdeki bu 40 gün çok değerli. Şeytanın bile aklına gelmeyecek provokasyonlar yapabilirler. Seçimleri kaybeden global güçler, 14 Mayıs gecesi iç savaş senaryoları dâhil her türlü oyunu sahneye koyabilirler. Bu hususta çok dikkatli olunmalı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir