Ünlü oyuncu Billur Kalkavan hayatını kaybetti

Akciğer kanseriyle çaba eden Billur Kalkavan hayatını kaybetti. Instagram hesabından oyuncunun fotoğrafını paylaşan direktör Hamdi Alkan, “Çok üzgünüm… Işıklar içinde uyu canım Billur” bildirisini yazdı.

Billur Kalkavan’dan geçtiğimiz mayıs ayında üzücü bir haber gelmişti. Hamdi Alkan, 59 yaşındaki oyuncunun yaşadığı sıhhat sıkıntısını toplumsal medya hesabından duyurmuştu: Billur Kalkavan’a acil şifalar diliyorum. Hoş yüreğin ve enerjin bu hastalığı yenecektir Billur’cuğum. Sürekli yanındayım.

SAÇLARI DÖKÜLDÜ, KİLO VERDİ

Özel bir hastanede tedavi gören ve bu süreçte en büyük destekçisi kendisi üzere oyuncu olan sevgilisi Buğra Bahadırlı olan Billur Kalkavan’ın, kemoterapi nedeniyle saçlarının döküldüğü ve kilo kaybettiği görülmüştü.

KORONAVİRÜS SONRASI HASTALIĞI ÖĞRENDİ

Ocak ayında koronavirüsü atlatan oyuncu, “O periyot virüsü olağan geçirdim. Daha sonrasında göğsüm sıkışıp, rahat nefes alamadığım için hastaneye gittim. Sinemada kanser olduğum ortaya çıktı. Ameliyat olmadım, birkaç yere sıçradığı için genel kemoterapi tedavisi görüyorum. Hiç başa takmıyorum” demişti.

SON DURUMUNU SEVGİLİSİ AÇIKLADI

Billur Kalkavan’ın sıhhat durumu ile ilgili son açıklama Buğra Bahadırlı’dan gelmişti: Billur’un inşallah tedavisi güzel gidecek. İki kemoterapisi daha kaldı. Daha sonra hekim tekrar denetim edecek. Gelişimi çok uygun. Tetkiklerden güzel sonuçlar geldiği için daha radyolojiye girmeden olumlu bir sonuç bekliyorlar tabipler. Dram senaryosu oluşturmak isterseniz üzüleceğiniz çok şey var. Fakat biz daima tablonun olumlu taraflarına odaklanıyoruz. Bu sürecin içerisinden zihnen de sağlıklı bir halde geçmeye çalışıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir