Tan Sağtürk’ten ‘erkanlara dönüş’ açıklaması!

Ünlü balet, koreograf ve oyuncu Tan Sağtürk, geçtiğimiz yıllarda Instagram hesabından çocukluk fotoğrafını paylaşmış; gönderisine, “Biraz vakit geçmiş. Ancak hoş şeyler birikmiş. Mesleğimle büyümüşüm. Konservatuvar Bale Kısmına girmek üzere olduğum yıllardı. Edith Piaf’ın ‘Je ne regrette rien’ müziğinde söylediği üzere; ‘Hiçbir şeyden pişman değilim.’ Ya sen?” notunu düşmüştü. Sağtürk’ün bu paylaşımı, takipçilerinden büyük ilgi görmüştü.

“KENDİMİ BU İŞE ODAKLADIM”

Şimdilerde gözlerden uzak bir hayat yaşayan 53 yaşındaki oyuncu ve balet Tan Sağtürk, uzun bir ortadan sonra görüntülendi. Bir kozmetik markasının yüzü olan ünlü isim, hoşluk fuarında basın mensuplarıyla bir ortaya geldi. Deodorant ıslak mendili tanıtan Sağtürk, “Malum benim en gereksinimim olan bir eser. Bale yaparken bir oldukça efor sarf ediyor insan. O yüzden hoş bir iş birliği oldu diyebilirim” halinde konuştu.

Balenin sevilmesi ve daha fazla kitlelere yayılması için büyük efor sarf ettiğini söz eden oyuncu, “Kars’tan Diyarbakır’a, İstanbul’dan Elbistan’a kadar okullar açtık. 23 yıl oldu bu işe baş koyalı, kendimi bu işe odaklamış durumdayım” dedi.

“BU TİP PROJELER RAFA KALKTI”

Uzun bir müddettir ekranlardan uzak kalması hakkında da konuşan Tan Sağtürk, şu tabirleri kullandı:

Çok hoş işler yaptık vaktinde, ‘Türkiye’nin Yıldızları’ işini yaptık bir devir mesela. Bu türlü projeler hayli değerlendirmeye özel gösteriyorum ancak ne yazık ki bu tip projeler rafa kalktı. Eskiye dönük kaliteyi yakalamak gerekiyor. Bana sık sık teklifler geliyor, fakat düzgün bir proje olsa emin olun ki düşünmeden kabul ederim.

TAN SAĞTÜRK KİMDİR?

Sağtürk, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Bale Kısmı mezunudur. Fransız Genç Balesi Le Jeune Ballet De France, Fransız Devlet Balesi Ballet National De France Baş dansçısı, İstanbul Devlet Opera ve Balesi baş dansçılığı, Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, Kayseri, İstanbul, Ankara, İzmir, Kıbrıs Bale ve Dans okulları kurucusudur.

2009 yılında Alona Ataberk ile dünyaevine giren ünlü ismin, Ada isminde bir kızı ve Teo isminde bir oğlu var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir