Selçuk Bayraktar’ın şirketi Baykar’a ait özel sanayi bölgesine 49 hektarlık yeni alan tahsisi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın İdare Heyeti Lideri olduğu, ürettiği insansız hava araçlarıyla dikkat çeken Baykar Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne ilişkin İstanbul Özel Sanayi Bölgesi’ne 49,7 hektar ek alan daha tahsis edildi. Yeni alan Çorlu Havaalanı’nın bitişiğinde bulunuyor.

ANKA’nın haberine nazaran Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ‘Endüstri Bölgesi Ek Alan İlanı’ kararı 32140 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlandı. Kararda, “4737 sayılı Sanayi Bölgeleri Kanunu’nun ‘Endüstri bölgelerinin kuruluşu ve ilanı’ başlıklı 3’üncü hususu ve ‘Özel sanayi bölgeleri’ başlıklı 4/Ç hususu kapsamında 04/10/2019 tarihli ve 30908 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 03/10/2019 tarihli ve 1607 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile ilan edilen Baykar Makine Sanayi ve Ticaret AŞ İstanbul Özel Sanayi Bölgesi’ne ekli haritada gösterilen alan ek edilmiştir” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kararıyla 18,2 hektar büyüklükte, 2019’da ilan edilen Baykar Makine Sanayi ve Ticaret AŞ İstanbul Özel Sanayi Bölgesi, bugün Çorlu Havaalanı’nın bitişiğinde bulunan 49,7 hektarlık yeni arazi tahsisiyle daha da büyümüş oldu.

Baykar Makine Sanayi ve Ticaret AŞ’ye ilişkin İstanbul’un Esenyurt ve Arnavutköy ilçe sonlarında bulunan Özel Sanayi Bölgesi’ne de Kasım 2022’de yeni alanlar ek edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir