Sporun ‘en’leri yine Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan

BURSA (İGFA) – Bursa Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi’nde gerçekleştirilen merasimle Bursa’yı milletlerarası şampiyonalarda muvaffakiyetle temsil eden sportmenler ile antrenör ve kulüp yöneticilerine plaket takdim edildi. Tertipte yılın spor adamı seçilen Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Lideri Gökhan Dinçer ve Bursa’ya Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya kazandıran Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü atletleri ile antrenörleri de ödüllendirildi.

Sporun Enleri Ödül Töreni’nde yılın spor adamı seçilen Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Lideri Gökhan Dinçer plaketini Bursa Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Rahmi Aksoy ve Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Osman Kılıç’tan aldı. Rahmi Aksoy, Bursa ve Türk sporuna dayanakları nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili, Büyükşehir Belediyespor Lideri ve Türkiye Basketbol Federasyonu İdare Şurası Üyesi Gökhan Dinçer’e teşekkür etti. Lider Dinçer ise Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş’ın önderliğinde Bursa’yı sporun önder kenti yapmak için büyük gayret sarf ettiklerini tabir ederken, “Özellikle altyapıya verdiğimiz değerle Türk sporuna yeni şampiyonlar kazandırmak istiyoruz. Bünyemizden çıkan atletlerin da memleketler arası tertiplerde Türk bayrağını dalgalandırması hem bizi hem de Bursa’yı gururlandırıyor” diye konuştu.

Törende altyapıdan yetişen atletlerle Bayanlar Hentbol Üstün Ligi’ne yükselen, ayrıyeten tıpkı takımla Türkiye şampiyonlukları yaşayan Bursa Büyükşehir Belediyespor Hentbol Grubu Başantrenörü Merve Yılmaz da ödüllendirilirken, son olarak Peru’da Para Atıcılık Dünya şampiyonu olan Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Aysel Özgan da mükafata layık görüldü. Ayrıyeten Bocce’de dünya ikincisi ve Avrupa üçüncüsü olan Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Hüseyin Lider ile kulübün bocce antrenörü Ahmet Yaratılmış da Türk sporuna katkıları nedeniyle ödüllendirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü atletlerinin yanı sıra merasimde Türkiye’ye memleketler arası tertiplerde madalya kazandıran Bursalı atletlerden Dünya Üniversiteler Atletizm şampiyonu Berke Akçam, Üniversiteler Kick Boks Avrupa şampiyonu Enes Gezer, Avrupa Oyunları Atıcılık ikincisi Dilara Bedia Kızılsu, Yıldızlar Avrupa Kick Boks Şampiyonu Kadir Pekin, Dünya Yüzme Şampiyonası sekizincisi Berkay Ömer Öğretir ve Görme Engelliler Judo Avrupa üçüncüsü Yasin Çimciler de mükafata layık görüldü. Ayrıyeten Sutopu Ulusal Kadro Antrenörü Ali Batmaz, Uludağ Olimpik Spor Kulübü Lideri Abdurrahman Dağlar, Bursa Kültürspor Lideri Ceyhun Kurtlar ile Bursa Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’nden İsmail Bağcı plaketle ödüllendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir