Sakarya’nın potada rakipleri belli oldu

SAKARYA (İGFA) – Bu yıl Türkiye Erkekler Basketbol 2. Liginde çaba edecek Sakarya Büyükşehir Basketbol kadrosunun rakipleri belirli oldu. 16 kentten 32 kadronun bir üst lige yükselmek için yarışacağı 2. Ligde Büyükşehir Basketbol, D kümesinde yer alacak ve Eskişehir Birey, Vefa, Beylikdüzü, Etimesgut, Antalya Ayos, Karşıyaka Belediye ve İstanbul Büyükşehir Basketbol ekipleriyle şampiyonluk uğraşı verecek. Kümenin birinci haftasında Büyükşehir basketbol konutunda Eskişehir Birey’i ağırlayacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen kura çekiminde 2. Ligin formattı da aşikâr oldu. 16 farklı kentten 32 kadronun yer alacağı 2. Lig 4 farklı kümede oynanacak. Her kümede 8 ekip bir üst lige yükselmek için çaba edecek.

Grubunu birinci 2 sırada bitiren ekipler direkt olarak Play-Off son 16 tipine yükselecek. Kümesini 3, 4, 5 ve 6. Sırada bitiren kadrolar ise Play-Off son 16 çeşidi için eleme karşılaşmaları oynayacak. 3 ile 6 Kasım tarihleri ortasında başlayacak olan basketbol heyecanında olağan dönem müsabakaları 1 ile 4 Mart tarihleri ortasında sona erecek. Play-Off tarihleri olağan dönem maçları sonlandıktan sonra açıklanacak. Play-Off maçları sonrası 2 ekip 1.Lig’e yükselmeye hak kazanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir