Marmara depreminde doğan oğlunu, Kahramanmaraş depreminde kaybetti

İstanbul Zeynep Kamil Bayan ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 17 Ağustos 1999 dünyaya gelen Hasan Gerekli (24), Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki zelzelelerde Antakya ilçesine bağlı Armutlu Mahallesi’nde eşiyle yaşadıkları konutun yıkılması sonucu hayatını kaybetti.

Anne Fatma Çolak, enkazdan çıkarılan oğlunun ve gelininin cenazesini Antakya’da toprağa verdi.

Marmara Depremi’nde dünyaya getirdiği oğlunu yıllar sonra diğer bir sarsıntıda kaybetmenin hüznünü yaşayan anne, evladının mezar taşına “Ben oğlumu 1999 sarsıntısında dünyaya getirdim, artık ise kaybettim” yazdırdı.

ONA KÜÇÜKKEN BABACANIM DERDİM

Anne Fatma Çolak, Ramazan Bayramı arifesinde “Babacanım” diye seslendiği oğlunun kabrini ziyaret etti.

Tek oğlunu toprağa veren anne Çolak, AA muhabirine, 17 Ağustos 1999’da merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük ilçesi olan Marmara Depremi’nde dünyaya getirdiği oğluyla yıllar evvel memleketleri Hatay’a geldiklerini anlattı.

O periyot İmam nikahlı oldukları eşiyle görüşmediklerini, oğlunun evlenmesinin akabinde farklı bir meskende yaşadığını belirten anne Çolak, “İstanbul Zeynep Kamil Hastanesinde dünyaya geldi. Yeniden bu türlü büyük bir zelzele olmuştu. O gün doğum yapmıştım. Vefatı da 6 Şubat zelzelesinde oldu. Ona küçükken ‘Babacanım’ derdim. Onun için ismini mezar taşına o denli yazdırdım. Babamın soyadını da verdim. ‘Daha keyifli olur’ diye düşündüm. Tek erkek çocuğumdu, 3 de kızım var. Çok üzgünüm.” tabirini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir