Makine mühendisi cinayetinde korkunç detay! 250 bin lira için öldürülmüş

Olay, dün Güney Mahallesi Fatih Caddesi’nde meydana geldi. F.C. ve R.C. ortalarında para problemi nedeniyle hasımlık bulunan Savaş Taş’a ilişkin iş yerine geldi. İş yeri önünde başlayan tartışma bir anda hengameye dönüştü. Yaşanan arbede esnasında F.C. ve R.C., iş yeri içerisine kaçan Savaş Taş’a ateş açtı. Savaş Taş, göğüs bölgesinden 3 kurşunla yaralandı. Bu sırada seken mermilerden biri de iş yeri çalışanı İ.K.’ye isabet etti. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Savaş Taş, kurtarılamadı. Olayın akabinde arabayla kaçan iki kuşkulu, Dilovası ilçesi yakınlarında polis tarafından yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Makine mühendisi olan ve yurt dışında da bu çeşit fabrika kurma çalışmaları yaptığı öğrenilen Savaş Taş’ın, 2 şüpheliye Ağrı’da bir fabrika kurulması ve makinelerin heyetimi konusunda çalışma yaptığı belirtildi. Savaş Taş’ın bu çalışmasından kalan yaklaşık 250 bin liralık alacağını F.C ve R.C.’den talep ettiği, çıkan tartışmada hayatını kaybettiği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken ayağından yararlanan İ.K ‘nin durumunun âlâ olduğu bildirildi. Savaş Taş’ın ise yapılan otopsi sonrasında toprağa verilmek üzere memleketi Malatya’ya gönderildiği söz edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir