Kovid-19 ve Kraliçe’nin ölümünü bilmişti!’ ‘Yaşayan Nostradamus’tan korkunç kehanet

Derleyen: Oğuzcan Atış / Milliyet.com.tr – İnsanlığın geleceği iddia etme ve öngörme merakı en az birinci insan kadar eskiye dayanıyor. Tarihin kimi vakitlerinde ortaya çıkan kimi beşerler, geleceği ‘öngörmesi’ ile vefatından yıllar sonra bile isminden sıkça kelam ettiriyor. Bu isimler gündeme geldiğinde akıllara birinci gelen kişi de Nostradamus. Asıl ismi Michel de Nostradame ünlü kahin 1503 yılında doğdu. Hekimlik ve eczacılıkla uğraşan Nostradamus, geleceğe yönelik iddiaları ve astroloji alanında yaptığı çalışmalarla isminden kelam ettirdi.

Nostradamus, Yahudi kökenli fakat Katolik olmayı seçen bir ailede büyüdü. Üniversite eğitimini yarıda bırakan Nostradamus, bir mühlet eczacılarla çalıştıktan sonra üniversite eğitimine devam etti. Genç Nostradamus, ikinci defa başladığı üniversiteyi tamamlayamadı ve okuldan kovuldu. Üniversiteye veda etmesinin akabinde astroloji alanında çalışmalara başladı ve varlıklı insanlara bu bahiste danışmanlık yaptı. Nostradamus, 1555 yılına gelindiğinde hâlâ isminden sıkça kelam ettiren “Les Propheties” isimli kitabını yayınladı ve geleceğe yönelik öngörülerini anlattı.

Yaşadığı periyotta Katolik kilisesinin dikkatini çekmemek için yapıtlarında farklı teknikler deneyen kahin, ceza almamak ismine yapıtlarında kimi sözleri şuurlu olarak yanlış yazdı ve farklı lisanları bir ortada kullandı. Günümüzde birçok kişi “Les Propheties” isimli kitapta bulunan kehanetlerin gerçek olduğunu argüman ediyor olsa da akademik çevreler bu algının yanlış olduğunu her fırsatta vurgulamaya devam ediyor.

Akademisyenler, Nostradamus’un yazdığı kehanetlerin bir doğaüstü güçten kaynaklanmadığını, büsbütün yanlış çeviri ve yanlış bilgi verme odaklı yorumlandığını sav ediyor olsa da birçok kişi Nostradamus’un geleceği isabetli biçimde varsayım ettiğine inanıyor. Fransız ‘kahinin’ vefatının üzerinden yüzlerce yıl geçmiş olsa da bu alanda çalışan birçok kişi sık sık Nostradamus’a atıf yapıyor.

Brezilya’nın Divinópolis bölgesinde yaşayan 36 yaşındaki Athos Salome, 12 yaşından bu yana mistik mevzular üzerinde çalıştığını ve özel bir okuma sistemiyle geleceğe yönelik iddialar yapabildiğini tez ediyor. Kendisini bir kahin ya da falcı olarak görmediğini söyleyen 36 yaşındaki adam, Yahudi mistisizminin ezoterik bir disiplini olan Kabala üzerinden geleceğe yönelik konuşabildiğini savunuyor. Salome, Kabala sayesinde zihin okuması yapabildiğini ve geleceği görebildiğini sav ediyor ve birtakım beşerler onu ‘Yaşayan Nostradamus’ olarak tanımlıyor.

Athos Salome, geçtiğimiz günlerde geleceğe yönelik ortaya attığı argümanlarla bir kere daha gündeme geldi. Tüm dünyanın Ukrayna’da yaşanan gelişmeleri telaşla izlediği günlerde III. Dünya Savaşı ile ilgili yaptığı öngörüleri paylaşan Salome, ABD başta olmak üzere tüm ülkeleri yakın vakitte yaşanacağını argüman ettiği bir dizi felaket hakkında uyardı. 

Yakın vakitte yaşanacağını sav ettiği felaketin tüm dünyayı etkileyeceğini belirten falcı, “2024 ve 2026 yılları ortasında geçen süreç çok tehlikeli olacak. ABD, bir ihanete uğrayacak ve işgal tehlikesi yaşayacak. Gökten bir şeyler yağacak ve her yeri yok edecek. Bu en büyük savaşın başladığına dair bir haberci olacak” şeklinde konuştu.

’11 EYLÜL’DEN DAHA YIKICI OLACAK’

Dünyanın koşar adım 3’üncü Dünya Savaşına gittiğini söyleyen Salome, “Yeni felaketler iki büyük başkanın alacağı kararla başlayacak. Önümüzdeki yıl yeni trajediler ve dramlar göreceğiz. Ama daha büyük felaketler 2024 ila 2026 ortasında gelecek. 2023 yılının şubat, nisan ve temmuz aylarının tehlikeli olaylar için işaretlendiğini görüyorum” dedi.

ABD’yi bekleyen felaketin ABD tarihinde eşi görülmemiş bir yıkıma sebep olacağını sav eden Salome, “İki başkan ABD’yi cehenneme çevirmek için harekete geçecek ve bu 11 Eylül’den bile daha yıkıcı olacak” bilgisini paylaştı. Geleceğe yönelik yaptığı kestirimleri dünyayı uyarmak gayesiyle yaptığını söyleyen Salome, insanları korkutmak üzere bir emelinin olmadığını da ekledi.

Dünya tarihinin en büyük terör akınlarından biri olarak bilinen 11 Eylül hücumlarında, ABD’nin New York kentindeki Dünya Ticaret Merkezi’ne çarpan iki uçak, kulelerin büsbütün yıkılmasına ve 2 bin 996 kişinin vefatına sebep olmuştu.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir