Haluk Levent’in AHBAP Derneği hacker kurbanı oldu! ‘Hasta çocukların ailelerine mesaj atıyorlar’

Sanatçı kişiliğinin yanında kurucusu ve lideri olduğu AHBAP Derneği’ndeki çalışmalarıyla da isminden sıkça kelam ettirmeyi başaran sanatçı Haluk Levent, toplumsal medyada yaşanan bir dolandırıcılık olayıyla karşı karşıya kaldı. AHBAP Derneği’nin resmi Twitter hesabının çalındığını kendi sayfasından duyuran ünlü isim, takipçilerini uyardı.

“Vay arkadaş! Sonunda bu da oldu. AHBAP Derneği sayfamız çalındı. Bir insan bu sayfayı nasıl çalar? Neden çalar? Bir de twit atıp, telefon numarası yazıyorlar. Bu sayfaya prestij etmeyelim ve bu sayfayı şikayet edelim. Sonra bizler sıfırdan tekrar açarız” diyerek, yaşanan duruma isyan etti.

“BU SAYFAYI KAPATIR MISINIZ LÜTFEN?”

AHBAP’ın ele geçirilen sayfasından bitcoin paylaşımı yapılması üzerine bu sefer de Twitter yetkililerine seslenen Levent, şu sözleri kullandı:

Sevgili Twitter yetkilileri, hacker’lar yardım sayfamızı hack’lemişler. Ve biz ahbaplardan 25 bin TL para istiyorlar sayfayı geri vermek için. Hasta çocukların ailelerine DM’den bildiri atıyorlar. Bu sayfayı kapatır mısınız lütfen?

“BUNLAR ÇETE!”

Ardından yardım hesabını ele geçirenlerden gelen iletileri da yayınlayan müzikçi, “Nasıl kansız, nasıl ahlak ve vicdan mahrumu insanların devrine denk geldik! Hasta ailelere attıkları telefon numarasından biz Ahbaplara attıkları bildiriyle bakın. Gerçek gereksinim sahibi olsa ben veririm parasını, fakat bunlar net çete” diye yazdı.

Haluk Levent’in paylaştığı ekran imgelerinde, dernek hesabını çalan şahıslardan birinin, “25 bin TL karşılığında kripto para talep ediyorum. Haluk abi ne diyorsun, haber bekliyoruz. Şayet olumsuz bir şey diyeceksen işimize geri döneceğiz” formunda bildiriler attığı görüldü.

“ELİNİZDEN NE GELİYORSA”

Öte yandan ünlü isim, 1980’li yıllarda arabesk müziğin en değerli bayan sanatkarlarından olan meslektaşı Tüdanya için geçtiğimiz günlerde bir yardım iletisi yayınlayarak, şu sözleri kullanmıştı:

Tüdanya! Eski ses sanatkarımız. En hoş vakitlerinde gırtlak kanseri oldu. Sesini kaybetti, konuşamıyor. Meskeni oturulmaz halde ve borç içinde. Elinizden ne geliyorsa artık.

53 yaşındaki Levent, “Valilik onaylı” diyerek, usta sanatkara yardım için banka hesap bilgilerini de paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir