Emekli öğretmen AKP adayını fena kıstırdı… Vekil adayı oradan uzaklaştı

Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken milletvekili adayları seçim ziyaretlerini sürdürüyor. AKP Ankara Milletvekili Adayı Murat Alparslan, bir pazarı ziyaret etti. Bircan Yıldırım isimli gazetecinin çektiği manzaralarda emekli öğretmen olduğu anlaşılan bir vatandaş, AKP’ye yönelik tenkitlerini sıraladı. Bu tenkitleri dinleyen Alparslan’ın verdiği karşılıklar emekli öğretmeni ikna etmedi.

Emekli öğretmen “20 yıldır AKP ne yaptı? Atatürk’ün vaktinde açılan tüm fabrikalar kapatıldı, satıldı” dedi. Alparslan buna “Hiçbiri satılmadı. Sıhhatte, tarımda, toplumsal güvenlikte, savunma endüstrinde bu ülke potansiyelini gördü.” cevabını verdi. Bunun üzerine emekli öğretmen, “Sağlıkta ne yaptınız? Ben randevu alamıyorum. Gidiyorum, 15 günlük randevu dolu. Ben meskende sıra bekliyorum. Gidiyorum 5 ay sonraya yok MR… Ben üç ay yaşamayacaksam…” diye sordu.

Bu sırada bir vatandaş ortaya girerek “Eskiden hastanede rehin alıyordu, onu niçin demiyorsun?” dedi. Emekli öğretmen ise o vatandaşa “Hala tıpkı şey var. Parası olmayan yine rehin olur.” diye karşılık verdi. Bu defa “Bir biber Almanya’da 15 Euro, onu niçin demiyorsun?” diyen vatandaşa, “Adam dünyanın tatilini yapıyor burada. Paranın alım bedeli düştüğü için kardeşim, Türk lirasının alım bedeli düştüğü için.” halinde yanıt verdi. Bunun üzerine o vatandaş, “Siz ikna olamazsınız.” dedi.

Alparslan, emekli öğretmeni dinledikten sonra, “Öğretmenim, siz bizim başımızın tacısınız. Bu millet güçlü, bu millet büyük. Çok şeyler yapıldı, kabul edelim, daha düzgününü yapalım.” sözlerini kullandı.

Bu kelamlarının akabinde oradan uzaklaşan Alparslan’a, bir öbür vatandaş “Hani Bayraktar doları 8’e düşürecekti. Dolar 20 lira.” diye seslendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir