Ampute Milli Takımı’ndan gazilere ziyaret

Ampute Ulusal Futbol Ekibi Teknik Yöneticisi Osman Çakmak, teknik heyet ve futbolculara Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Lideri Muaz Ergezen de eşlik etti. Teknik Yönetici Osman Çakmak ve atletler, hastane bahçesinde düzenlenen aktiflikte gazilerle bir ortaya geldi. Çakmak, kupayı sıhhat çalışanlarına armağan ettiklerini söyledi.

Çakmak, “Vatanın birliği için hepimiz bir bedel ödüyoruz. Evvel bu vatanın ulusal beraberliği için canını feda eden aziz şehitlerimizin yerleri cennet olsun. Onların bize emaneti olan evlatlarımıza her vakit sahip çıkıyoruz” dedi.

Çakmak, eski ismi Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezi olan Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Türkiye Ampute Futbol Kadrosu’nun kuruluş noktası olduğunu vurgulayarak, “Dün Anıtkabir’deydik bugün de kahraman gazilerimizin yanındayım. Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezi dünyada birinci iki hastaneden biriydi, bugün dünyada birinci. Ampute Futbol Grubu’nun kuruluş noktası burası. Ekibimizde teknik takım ile bir arada 10 kişi burada yetişmiş. 5’i de değişik kulüplerimizden yetişmiş yahut Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezi’nde forma giyme bahtı bulmuş. Bunun memnunluğunu yaşıyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezi’nde başladım, jübilemi yaptım ve Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezi ile devamlı içli dışlıyım. Bir gazi olarak ulusal kadro hocası olmamda herkesin çok büyük emeği var. Layıkı ile temsil etmeye çalışıyoruz. Tabi bu işin fragmanı, asıl sinema geride. Dünyada Ampute Futbolu Türkiye’den sorulur” diye konuştu.

Çakmak’ın konuşmasının akabinde futbolcular ve hastanede tedavi gören gaziler birlikte pasta kesti, daima birlikte kupayı kaldırdı. Gaziler, daha sonra oyuncularla fotoğraf çektirdi. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir