CHP’li Başarır’dan Bakan Bozdağ’a: Yüreğin yetiyorsa FETÖ ilişkilerinin yargıda hesabını ver

CHP Mersin Milletvekili Ali Yetenekli Başarır, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ‘a, “Yüreğin yetiyorsa FETÖ alakalarının yargıda hesabını ver” davetini yaptı. 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2011 yılında TBMM Genel Heyetinde FETÖ’ye dair açıklamalarına ait olarak, “O kelamlar o periyotta söylenmiş kelamlar. Lakin keşke söylememiş olsaydım. Ben FETÖ’yü yargıdan silen, FETÖ ile çabayı en üst dizeyde yapan adamım. Bizim abdestimizden kimsenin kuşkusu olmasın” dedi. Başarır, Yurttaş TV’de katıldığı canlı yayında, Bozdağ’ın açıklamalarını kıymetlendirdi.

Başarır, “Onda yürek yok, onda o yürek yok. Yüzlerce polisle, birçok suça karışmış olmasına karşın müdafaayla gelip milletvekillerini temsil edebilirsin, yüreğin yetiyorsa FETÖ bağlantılarının yargıda hesabını ver. Ancak veremez. Bizi bakan olarak tehdit edebilir.  Olağan hayatta dışarı çıkıp bir söz edebilecek bir adam mı Bekir Bozdağ? Ancak artık sarayı da ardına alarak, atanmış bir bakan olarak seçilmiş bir milletvekiline hakaret ediyor. Bana ahlaktan kelam ediyor.” dedi.

İZLEYİN |  Bakan Bozdağ, Fetullah Gülen için kullandığı kelamlar hakkında konuştu: Keşke söylememiş olsaydım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir