Binaları yıkılan AKP’li başkan: İçim rahat

6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntıda AKP’li lider Güder ve ortaklarının yaptığı binalar oturulamaz hale geldi.

Bina sakinleri yaşadığı mağduriyetten ötürü AKP’li Güder’i sorumlu tutarak mahkemeye haklarını mahkemede arayacaklarını söylediler.

“Mahkemeye başvuracağız”

Evini 2016 yılında teslim aldığını belirten depremzede Gökçen Işık, şöyle konuştu:

A Blok 2015’te yapılmış. Ben, B Blok’da oturuyorum. 2016 yılında teslim edildi. Teslim edildikten bir sene sonra etraf düzenlemesini bile yarım bıraktı gitti.

O yetmiyormuş üzere biz kendi uğraşlarımızla bir şeyler yapmaya çalıştık ve şantiye üzerinden bıraktı gitti. Biz kendi paralarımızla gittik meskene çevirdik.

Ben bu olay olduktan sonra kendisinin telefon numarasını buldum. Kendisini naif bir biçimde aradım. Ağabeyciğim senin de benim apartmanımda iki tane kardeşin oturuyor.

Bir belediye lideri olarak ve buranın müteahhiti olmanıza karşın bize bir geçmiş olsun bile demediniz’ dedim. Belediye lideri da ‘Ben dedi bütün gerekli her şeyi sağlam yaptım. Benim konutumda ağır hasarlı yapacak bir şeyim yok.

Bu süreçten sonra hukuk ne derse o denli olur gidin dava edin’ dedi. A blok şu an şantiye olarak görünüyor ve şu an yıkıldı yıkılacak. B blok da çok berbat ağır hasarlı. Mahkemeye başvuracağız.

“İkinci sarsıntıda yeni binalar dahi ağır hasarlı hale geldi”

‘Bir ihmalimiz varsa zati cezamızı çekeceğiz’ diyen Battalgazi Belediye Lideri AKP’li Osman Güder ise 6 Şubat günü meydana gelen ikinci sarsıntıda yeni binaların dahi ağır hasar aldığını söyledi.

Güder, şöyle konuştu:

Konutların yapıldığı devirde Battalgazi ilçe lideriydim. Orada baksınlar komşu binalardan bizde bir farklılık var mı?

Orada birçok binaya 12 kat verilmiş birçoğunda binanın altı ticari alan bizde ticari alan da yok. O vakit herkese verilen haklar bize de verildi.

O devirde arkadaşlar inşaat yapıyordu ben de mali olarak o işe ortak oldum ve şuan o bölgede yeni binalar dahi ikinci sarsıntıda ağır hasarlı hale geldiler.

Oraya gidip baktığınızda yüzlerce bina göreceksiniz. Biz farklı bir şey yapmışsak bu arkadaşlar zati mahkemeye başvuracak bizim bir ihmalimiz kelam hususuysa esasen cezamızı çekeceğiz.

Vatandaşların temel kasveti şu o bölge eksiksiz boşalacak zira tabanın çok sağlıklı olmadığını söz ediyorlar. Kalben müsterih ve rahatım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir