Balıkçıların ‘park’ kavgası, kanlı bitti: 5 yaralı

Olay, 29 Eylül’de Seyhan ilçesi Sucuzade Mahallesi’ndeki Balıkçılar Pazarı’nda meydana geldi. Pazarda esnaflık yapan Ali F., bir mühlet evvel kendi araçlarını park etmek için dükkanın önüne duba koydu.

Olay günü esnaftan Gökhan E., mal indirilmesi için gelen aracını park etmek üzere dubaları kaldırmak istedi. Ali F.’nin olumsuz cevap vermesiyle ikili ortasında tartışma çıktı.

Tartışmanın kısa müddette hengameye dönüşmesi üzerine iki dükkan çalışanları, birbirlerine bıçak ve sopalarla saldırdı. Arbedede bacağından bıçaklanan Gökhan E., iş yerinden aldığı tabancayla ateş açtı. Silahtan çıkan kurşunlar Ali F.’nin ağabeyleri Abdurrahim F. (41), Selahattin F. (42) ile sokaktan geçen Mehmet A.’nın (36) bacaklarına, kendi ağabeyi Serhat E.’nin (35) de boynuna isabet etti. Bu anları etraftan biri de cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

5 KUŞKULU İSİMLİ DENETİMLE SERBEST

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Birinci müdahalesi yapılan yaralılar, ambulans ve arabalarla çeşitli hastanelere kaldırıldı. Olayla ilgili çalışma başlatan Cinayet Ofis Amirliği grupları, arbedeye karışan Gökhan E., Ahmet E. (30), Aligül M. (24), Mustafa Kemal D. (37), M.E.’yi (16) gözaltına aldı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldığı hakimlikçe isimli denetim kuralıyla özgür bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir