Ankara Büyükşehir’den altyapıya dev yatırım

ANKARA (İGFA) – Başkentte etraf ve merkez ilçelerde altyapının modernizasyonunu ve güçlendirilmesini sağlamak gayesiyle çalışmalar sürdürülüyor. Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, misyon mühletince tamamlanan ve çalışmaları devam eden altyapı çalışmalarını toplumsal medya hesaplarından duyurdu.

Başkentin yıllardır ihmal edilen ve kangrene dönen altyapı, kanalizasyon ve yağmur suyu sınırı meselelerine neşter vuran Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alarak kent genelindeki çalışmalarını program dahilinde sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş vazife süreci boyunca tamamlanan ve çalışmaları devam eden altyapı projelerini toplumsal medya hesaplarından duyurdu.

POLATLI’NIN 30 YILLIK SU KRİZİ ÇÖZÜLÜYOR

Altyapı yatırımları, kentimizin hayat kalitesini artırmak ve vatandaşlarımızın günlük ömürlerini kolaylaştırmak ismine büyük değer taşımaktadır diyerek, Başşehrin dört bir yanında çalışmalarına başlayan ASKİ grupları, Polatlı’nın 30 yıllık su krizini çözmek için 2 milyar 400 milyon lira maliyetli 100 kilometreden oluşacak İvedik-Polatlı Suyu içme sınırının 86 kilometresini tamamladı.

ÇUBUK VE AKYURT’UN İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Projesi 2017’de onaylanan fakat imali uzun mühlet ihmal edilen Çubuk-Akyurt İçme Suyu Çizgisi tamamlandı. 78 milyon lira maliyetle, geçen sene tamamlanan 24 kilometrelik proje sayesinde 75 bin kişi sağlıklı ve kesintisiz suya kavuştu.

363 MİLYON TL’LİK DEV ALTYAPI PROJESİ

Gölbaşı ilçe merkezi başta olmak üzere birçok kırsal mahallede 650 bin kişiyi sağlıklı suya kavuşturan 24 kilometrelik ‘‘Mamak-Gölbaşı İçme Suyu Hattı’’ 363 milyon TL’lik yatırımla tama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir