Ahmet Ağaoğlu’ndan Abdullah Avcı açıklaması

Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, teknik yönetici Abdullah Avcı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu, Memleketler arası Futbol İktisat Forumu’nda bu sezonki gidişat, gayeler ve Abdullah Avcı hakkında açıklamalarda bulundu.

Ahmet Ağaoğlu, teknik yönetici Abdullah Avcı ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Hoca eleştirilebilir. Oyun sistemini, değişikliklerini eleştirebilirsiniz ancak hoca tartışılmaz. Grubu, uzun mühlet sonra şampiyon yapan hocanın tartışılmasını yanlışsız bulmam. Değişikliği sevmem. Devamlılık temeldir. Yanlışları, kusurları, eksikleri düzelterek devam edersiniz. Her değişiklik yine yapılanmayı getirir, külfetleri vardır. Hoca eleştirilebilir. Puan kaybı olan yahut güç geçen maçlardan sonra karşılaşıyoruz ancak hocayla devam edeceğiz.”

Sıkıntılı bir başlangıç yaptıklarını belirten Ahmet Ağaoğlu “Geldiğimiz nokta ise o kadar problemli değildi. 45 gün sürecek bir orta vereceğiz. Olağanda devre ortasında transfer periyodu de oluyordu. Devre ortası kasım, transfer penceresi ocak ayında. Ligin ikinci yarısında alacağınız oyuncularla hazırlık kampı talihiniz da yok. Enteresan bir süreç. Ulusal kadroya gidenler nasıl geri dönecek? 45 günlük orta nasıl pahalandırılacak? Dünya Kupası’ndan sonra lig tekrar başlayacak ve kartlar yine dağıtılacak. Bizim önümüzde 4 kupa var. Lig, Türkiye Kupası, Harika Kupa ve Konferans Ligi. 4 kulvarda yolumuza devam ediyoruz” dedi.

“BU SENE ÇITAYI BİRAZ AŞTIK”

Bu dönemin geçen yıldan farklı başlaması hakkında ise Ahmet Ağaoğlu şunları söyledi:

“Geçen sene 20 milyon Euro ile başladık. 25 milyon Euro ile bitirdik maaş bütçesini. Bu sene alışılmış çıtayı biraz aştık. 33-34’lere kadar çıktı maaş maliyetinde. Bu sayılar hiçbir halde mevcut gelirlerle karşılanabilecek değil. Sponsor geliri, naklen yayın tabana düştü, eser satışları ve oyuncu satışı. Ya oyuncu yetiştirip satacağız, ya oyuncu geliştirip satacağız. Her dönem 1-2 oyuncu. Şampiyonlar Ligi’ne gitseydik 24 milyon Euro alacaktık. Avrupa Ligi, elde edilen 3 galibiyetin geliri ve Avrupa Ligi’ne iştirak, Şampiyonlar Ligi de dahil 14 milyon Euro aldık. Kaybımız 10 milyon Euro. Biz o açığı Ahmetcan’ın Ajax’a satışıyla karşıladık, 9.5 milyon Euro’ya sattık. Oyuncu satışının ne kadar değerli olduğu açık ve net. Transferde farklı nedenlerle ıstıraplar yaşadık. Bunların en değerlisi ekonomikti. Talip olduğumuz oyuncuların, neredeyse tamamının talep ettikleri fiyatlar karşılayabileceğimiz sayılar değildi. Hasebiyle orada bir müddet kaybı oldu. Transfer devrinin sonuna hakikat fakat 3 oyuncu, ödeyebileceğimiz sayılara gelince mukavele imzalamak mümkündü. Transferdeki derdin bir başka değerli faktörü, UEFA Uluslar Ligi. Ne kadar gerekli ne kadar gereksiz tartışılır. Zati vakit zaman tartışılıyor. 11 oyuncuyu Uluslar Ligi’ne gönderdik. Hazırlık devrinde hiçbiri yoktu. Transfer ettiğimiz 4 oyuncu birinci hazırlık periyoduna yetişemedi. Sorun yaşadık orada. Geçen döneme güzel başlamamızın kıymetli faktörlerinden birisi, oyuncuların neredeyse tamamına yakını kampın birinci gününe yetişti. Lige de süratli başlamıştık. Dilek ettiğimiz sonuçları alamadık, kabul ediyorum. Şampiyon olarak ligi bitirdik lakin Şampiyonlar Ligi’ne ön eleme oynadık, birinci sefer bizim başımıza geldi. Play-Offu da kaybedince Şampiyonlar Ligi’ne katılamadık. Orası farklı bir platform, farklı bir vitrin. Herkes orada olmak istiyor. Ruhsal bir eza yaşadı oyuncularımız. Kendileri de bunu söz ettiler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir