ABD’de bir günde 3 silahlı saldırı: 4 ölü 31 yaralı

ABD’de, 1865 yılında köleliğin yasaklanmasının yıl dönümü olarak kutlanan “Juneteenth” aktifliği sırasında silahlı hücum meydana geldi. Yüzlerce kişinin kutlamalar için Illinois eyaletindeki Willowbrook alışveriş merkezi önünde toplandığı sırada kalabalığa ateş açıldı. Lokal basına nazaran en az bir kişi hayatını kaybetti, 19 kişi yaralandı. Yaralılardan ikisinin durumu ağır. Görgü şahitleri, akın sırasında bölgede yaklaşık 300 kişi olduğunu söyledi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis aracı sevk edilirken, taarruzun nedenine dair soruşturma sürüyor.

FESTİVALDE DEHŞET

Öte yandan bu, pazar günü ABD’de yaşanan tek silahlı atak olayı değildi. Washington eyaletinde bir müzik şenliğinde silahlı taarruz yaşandı. Olayda 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. Saldırganın kamp yapan kalabalığa rastgele ateş açtığı belirtildi. Kuşkulu kısa bir kovalamacanın akabinde tutuklanırken, elektronik dans müziği şenliği “Beyond Wonderland” konserleri planlandığı üzere devam etti.

Missouri’deki bir başka atakta ise pazar erken saatlerde 18 yaş altındaki 9 kişi silahla yaralandı, bir çocuk öldü. polis, saldırıyı neyin tetiklediğini araştırırken saldırganın akıbetine dair açıklama yapılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir