TOKİ İstanbul kura çekilişi 2023 ne zaman yapılacak, ertelendi mi? TOKİ İstanbul çekilişine kabul edilenler ve iptal edilenler ?

TOKİ İstanbul çekilişi ertelendi mi sorusu son günlerin en çok merak edilen mevzularından birisi oldu. Son 100 yılın en büyük felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş zelzelesi birçok faaliyetin durdurulmasına sebep oldu. Bu sebeple de TOKİ İstanbul çekiliş tarihi 2023 büyük bir heyecanla beklenmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde çekilişe katılmaya hak kazananlarla ilgili liste paylaşılmıştı. Pekala, TOKİ İstanbul kura çekilişi ne vakit yapılacak? İşte hak kazananlar ve iptal edilenler…

İstanbul Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Tuzla ve Silivri ilçelerinde yapılacak TOKİ konutları için çekilişe katılacak ve katılmayacak şahısların listesi yayınlandı. TOKİ’nin istediği koşulları oluşturan şahıslar de Engelli, Emekli, Genç, Öteki (Normal), Şehit Yakını, Terör Malulü ve Gazi kategorisinden çekilişe katılabiliyor. İşte kabul edilenler ve reddedilenler…

Toki İstanbul Kura Çekilişi Ne Vakit Yapılacak?

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya nazaran kura çekilişleri ikinci bir açıklamaya kadar ertelendi. İçerisinde İstanbul’un da bulunduğu toplam 250 bin konutun çekilişlerinin ne vakit devam edeceği şimdi bilinmiyor. Mevzuyla ilgili aktüel açıklamalar haberimiz içerisine eklenecektir.

Toki İstanbul Çekilişi Ertelendi Mi?

6 Şubat Pazartesi sabahı Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen üzücü zelzele hadisesi birçok meskenin yıkılmasına sebep oldu. Bölgeye Türkiye’nin dört bir yanından yardım yapılırken TOKİ kura çekilişlerinin iptal edilip edilmeyeceği merak edildi. Mevzuyla ilgili TOKİ tarafından yapılan resmi açıklamada: ‘Ülkemiz genelinde düzenlenecek olan tüm kura tertipleri yaşanılan afetten ötürü ikinci bir açıklamaya kadar durdurulmuştur. Organizasyonlarımızda vazife alan gerek teknik, gerek idari işçimiz AFAD uyumunda afet bölgelerinde görevlendirilmiştir. Aziz milletimize bir sefer daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Kamuoyuna hürmetlerimizle arz ederiz.’ Sözlerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir