Steam Deck 2022’de En Çok Oynanan Oyunları Açıkladı

Valve tarafından üretilen yeni konsol Steam Deck 2022 yılında en çok oynanan oyunlarını açıkladı. 1. sırada Vampire Survivors yer alıyor.

Valve tarafından üretilen Steam Deck için 2022 yılı konsolun en değerli yıllarından biri oldu. Birinci olarak çok kısıtlı sayılarda üretilen bu taşınabilir konsol, 2022 yılında halka açık hale geldi ve çok daha ulaşılabilir bir eser oldu. Bu da doğal ki çıkan her eserin en kritik devirlerinden biri olan halkın yorumu devrine girmesini sağladı. Oyuncuların konsola olan yorumları ise çok olumlu istikamette oldu.

Microsoft: Yeni Bethesda Oyunları Xbox’a Özel Olacak

Oyuncuların olumlu yorumlarıyla bir arada “En Âlâ Oyun Donanımı” mükafatını de kazanan Steam Deck için talep her geçen gün daha da artıyor.

Steam Deck 2022’de En Çok Oynanan 20 Oyun

Resmi Steam Deck Twitter sayfasının yeni paylaşımı ise konsolun bu değerli yılında en çok oynanan 20 oyunun listesini paylaştı. Listenin başında bağımsız oyun sanayisini sallayan gotik Rogue-lite oyunu Vampire Survivors ve çabucak akabinde yılın oyunu seçilen ELDEN RING yer alıyor.

Listenin tamamı ise şu formda:

Vampire Survivors

Elden Ring

The Witcher 3: Wild Hunt

Hades

Persona 5 Royal

Red Dead Redemption 2

Stardew Valley

Cyberpunk 2077

Grand Theft Auto V

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

Valheim

God of War

Fallout 4

Brotato

Slay the Spire

The Binding of Isaac: Rebirth

No Man’s Sky

Horizon Zero Dawn

Marvel’s Spider-Man Remastered

Monster Hunter Rise

Listenin başında herkesi kendine bağımlı eden son vakitlerin en tanınan Rogue-lite oyunu Vampire Survivors yer alıyor. Listenin paylaşılmasından evvelki 3 ay boyunca da Steam Deck’in en çok oynanan oyunu olan Vampire Survivors, rahat oynanabilen ve uzun vakit istemeyen doğasıyla bu taşınabilir konsol için biçilmiş kaftan.

Hemen sonrasında ise 2022’nin Yılın Mükafatı seçilen ELDEN RING yer alıyor. Çıkışı itibariyle aylar boyunca tüm dünyanın ağzında dolaşan bu oyunun neden 1. olmadığını sorgulayan hayranlar olabilir.  Lakin Vampire Survivors ELDEN RING’e kıyasla çok daha ucuz ve erişilebilir bir oyun olduğu için hitap ettiği oyuncu sayısı çok daha fazla oldu.

Liste birebir vakitte epeyce eski oyunları da barındırıyor. Binding of Isaac: Rebirth, GTA V, The Elder Scrolls: Skyrim ve Fallout 4 üzerinden yıllar geçmiş oyunlar. En eskileri olan GTA V Steam’e 2015 yılında eklenmiş olsa da oyunun özgün çıkışı 2013, yani neredeyse 10 sene evvel.

Kaynak: SaveButonu / Gamegar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir