Sporun kalbi AHP’de attı

BALIKESİR (İGFA) – Spor topluluğu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından baştan aşağıya yenilenen Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi’ne gözlerini çevirdi. Kısa müddette Türkiye’nin dört bir yanında ismini duyuran AHP’de turnuva ve maç yapmak için kulüpler ve tertip firmaları sıraya girdi. Balıkesir ve İzmir’den gelen U-9 futbol ekiplerinden oluşan puanlama yöntemi turnuvaya yüzlerce atlet ve ailesi katıldı. Şampiyon Sportif tarafından “En Düzgünü Sensen, En uygunların Yanında Ol” sloganıyla organize edilen turnuvanın 1’incisi Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 2’incisi Balıkesirspor, 3’üncüsü Altın Genç Spor Kulübü 4’üncüsü ise Batı Olimpik Spor Kulübü oldu. Heyecanın tepe yaptığı turnuvada yağan yağmura karşın gençler motivasyonlarını düşürmeden çabayı hiç bırakmadı.

BÖYLE KOMPLEKS HİÇ GÖRMEDİK
Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz ve grubu tarafından kentin 50 yıllık gereksinimini karşılayacak donanıma sahip olan Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi’ne turnuvaya katılan atletler ve aileleri hayran kaldı. Türkiye’nin dört bir yanında birçok turnuvaya katılan teknik yöneticiler, sportmenler ve aileler Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi’ni eşi gibisi yok olarak nitelendirerek Balıkesir’e bu türlü bir tesis kazandıran Lider Yücel Yılmaz’a teşekkür ettiler.

AHP’DE HER DETAY DÜŞÜNÜLMÜŞ
4 adet sentetik çim, 1 adet doğal çim saha olmak üzere; toplam 5 adet futbol alanı, 5 adet açık tenis kortu, 2 adet kapalı tenis kortu, 2 adet basketbol alanı, 2 adet streetball alanı, 1 adet güreş idman alanı inşa edilen komplekste; bin 220 kişi kapasiteli tribünler, engelli vatandaşların da çarçabuk yararlanabileceği biçimde tasarlandı. 372 adet araba, 8 adet otobüs kapasiteli otoparkı bulunan komplekste ayrıyeten; 18 bin 175 metrekare yeşil alan, 1600 metrekare çocuk oyun alanı, 750 metrekare aletli ısınma alanı, 3 metre genişliğinde bin 40 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, 10 bin 584 metrekare açık gezinti alanı, soyunma salonları, fitness alanları, idari bina ve kafeteryalar bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir