Söylenti: Yeni Xbox Etkinliği Bu Ay Gerçekleşecek

İddialara nazaran, yeni yıla suratı bir başlangıç yapmayı planlayan Microsoft, bu ay içinde yeni bir Xbox aktifliği düzenleyecek.

Geçen yılın son aylarından itibaren Xbox hayranlarının beklediği yeni bir oyun sunumu hakkında güçlü söylentiler gelmeye devam ediyor. Windows Central’in argümanına nazaran, yeni bir Xbox Showcase bu ay içerisinde düzenlenecek ve bu aktiflik yakın vakitte çıkması beklenen oyunlara odaklanacak. Xbox Developer_Direct ismini taşıdığı belirtilen aktiflik, 25 Ocak tarihinde gerçekleşecek ve Redfall, Forza Motorsport, and Minecraft Legends üzere oyunları içerecek.  Yeniden tıpkı haberine kaynağına nazaran, E3 periyoduna misal çok büyük ölçekli bir aktiflik olmayacak ve bundan ötürü 2023’ün en çok beklenen oyunlarından Starfield bu aktiflikte gösterilmeyecek.

Microsoft: Yeni Bethesda Oyunları Xbox’a Özel Olacak

Bu iddiayı takiben, başarılı sızıntılarıyla tanınan Insider-Gaming’ten Tom Henderson da kelam konusu söylentiyi destekleyen paylaşımda bulundu. Henderson, iddiayı “bir dereceye kadar doğrulayabilirim” dedi ve aktifliğin varlığını duyduğunu lakin aktiflikte yer alacak yahut almayacak oyunlardan haberdar olmadığını belirtti.

Bu ay gerçekleşmesi beklenen yeni Xbox aktifliği için resmi bir duyuru şimdi yapılmamış olsa da, söylentilerin doğruluğunu destekleyebilecek en net açıklama Xbox’ın Oyun Pazarlama kısmından sorumlu Aaron Greenberg’ten geldi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Greenberg, “Eğlenceli bir hafta olmalı, önümüzdeki günler için heyecanlıyım” diye yazdı. Bu paylaşımın, yeni Xbox aktifliği savlarının çabucak akabinde gelmesi kelam konusu söylentilerin doğrulandığı halinde yorumlandı.

Xbox’ın birinci parti oyunlarından Redfall ve Starfield’in bu yıl çıkış yapacağı resmi olarak açıklanmıştı. Şimdi her iki oyun için de tam bir tarih bilgisi paylaşılmamış olsa da, kimi sızıntılar iki oyunun da 2023’ün birinci yarısında çıkış yapacağına işaret ediyordu. Buna karşın Starfield’ın bu ay düzenlmesi beklenen yeni Xbox Showcase aktifliği içerisinde yer almaması Starfield’ın yıl sonuna kaydırılmış olabileceği ihtimalini arttırıyor. Starfield ve Redfall’un yepyeni çıkış tarihleri ise 2022 yılıydı lakin iki oyun da ertelenmişti.

Kaynak: SaveButonu / Gamegar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir