Seyit Torun’dan Soylu’ya: ‘Çalışmaları Geciktiren Siz Değil misiniz?’

CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, CHP’li belediyeleri sert bir lisanla eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya cevap verdi. Torun, “Aklını başına al Fotoroman Süleyman. Belediyelerimizin arama-kurtarma grupları birinci gün bölgeye ulaştı. Onları havalimanlarında bekleten, ‘her şeyi ben yapacağım’ diye aletlerine el koyan, çalışmalarını geciktiren siz değil misiniz?. Bu millete palavra söylemeyin’ dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’li belediyelerin zelzele bölgesindeki çalışmalarına ait, “Eksiklik bulmaya çalışanlara söylemek istiyorum; onların belediyeleri de AFAD’ın buyruğu altındadır bir afet vaktinde. Kaç saatte gelmişler? Kaç saatte? Lütfen kimse vicdansız hareket etmesin” demişti.

Seyit Torun, bugün yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: ”Aklını başına al Fotoroman Süleyman. Belediyelerimizin arama-kurtarma grupları birinci gün bölgeye ulaştı. Onları havalimanlarında bekleten, ‘her şeyi ben yapacağım’ diye aletlerine el koyan, çalışmalarını geciktiren siz değil misiniz? Sen, daha çadır dağıtamayıp ne yüzle konuşuyorsun?”

”Artık bu kadar arsızlık olmaz. Yardım TIR’larına ‘Ben dağıtacağım’ diye el koyan, kargo uçaklarına makam araçları yükleten siz değil misiniz? Beceriksizliğinizin faturasını bize çıkaracak kadar acizleşmeyin. Bu millete palavra söylemeyin.”

”Gerçekleri konuşmak istiyorsan hodri meydan. AFAD’dan evvel pek çok bölgeye belediyelerimiz ulaştı. Binlerce vatandaşı belediyelerimiz enkazdan çıkardı. Bölgeye her türlü yardım yapıldı. Teşekkür edeceğiniz yerde iftira atıyorsunuz. Bari çalışanın alın terine saygısızlık etmeyin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir