Şenyaşar ailesi ‘adalet’ pankartını Meclis’e asacak

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın müdafaa ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile akınlardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti aksiyonu 805’inci gününde devam ediyor.

Suruç’taki meskenlerinden çıkıp Urfa Adliyesi önüne gelen Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, “Şenyaşar ailesi Adalet Köşesi” olarak isimlendirilen alanda nöbete başladı. Adliye önünde bulunan beton bariyerlere “Şenyaşar ailesi için adalet” yazılı pankart asan aile, yolu adliyeye düşenlere yaşananlara dair bilgi verdi.

ADALET BAKANINA ÇAĞRI

Aynı vakitte Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Urfa Milletvekili olan Ferit Şenyaşar, adalet uğraşını Ankara’da devam ettirdiğini ve bugün annesine dayanak için adliye önüne geldiğini aktardı. Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere nazaran Şenyaşar, “Adalet çabamız 805’inci gününde devam ediyor. 5 yıldır bir adalet çabası sürdürüyoruz. Adaletin kaybolduğu adalet sarayı önünde bu çabayı sürdürüyoruz. Bundan sonra ben adalet gayretimizi Ankara’da sürdüreceğim. Anne de adalet gelene kadar adliye önünde nöbeti sürdürecek. Dün Adalet Bakanı değişti. Yılmaz Tunç yeni Adalet Bakanı seçildi. Bizim davetimiz; tebrikleri kabul etmesin, ülkede genel bir adaletsizlik var. Türkiye’de üstünlerin hukuku var, bu adaletsizliklerin en büyüğü Urfa Adliyesi önünde meydana geliyor. Daha evvel görüştüğümüz bütün yetkililer ‘zamanı gelince gerçekler ortaya çıkacak’ dediler” diye konuştu.

‘PANKARTI MECLİS’E ASACAĞIZ’

Katliama dair süren davanın sonuçlanmasını isteyen Şenyaşar, şunları söyledi: “Artık herkes misyonunu yerine getirsin. Bütün gerçekler ortada. Hastane kamera kayıtlarının çalındığı söyleniyor. Biz imajların var olduğunu ve devletin arşivinde olduğunu biliyoruz. Gerçeklerin ortaya çıkmasını engelleyen herkes bu suça ortak oluyor. Yeni Adalet Bakanı gerekeni yapmaz ise annem ile birlikte burada astığımız pankartı Ankara’da Meclis’e de asacağız. Bakanlığın kapısına da asacağız. Geç gelen adalet adalet değildir” formunda konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir