Prof. Dr. Mete Gündoğan, Saadet Partisi Genel Başkan adayı oldu

Saadet Partisi’nin 30 Ekim 2022 Pazar günü gerçekleştireceği 8. Olağan Büyük Kongresi’nde başkanlık adayları netleşmeye başladı.

Mevcut genel lider Temel Karamollaoğlu’ndan sonra ekonomist Prof Dr. Mete Gündoğan da adaylık açıklamasında bulundu.

RESMEN ADAYLIĞINI DUYURDU

Prof Dr. Mete Gündoğan toplumsal medya hesabından genel başkanlığa aday olduğunu duyurdu. Gündoğan, “Saadet Partimizin 30 Ekim 2022 Pazar günü gerçekleştireceği 8. Olağan Büyük Kongresi’nde Genel Lider adayıyım.” diyerek şunları söyledi:

“Milli Görüş’ün en büyük partisi olan Refah Partisi’nin, dış baskılarla ve anti demokratik bir biçimde kapatılmasından bu yana yaklaşık 25 yı geçti. Yaşananları göz önüne aldığımızda, teşkilatın her şeye karşın dimdik ayakta durması ve argümanını sürdürebilmesi büyük bir muvaffakiyettir. Bütün olumsuzluk ve kasvetlere karşın haklı olduğu çizgide çalışmalarına ısrarla devam eden takımlar en başarılı takımlardır.

“MEVCUT TAKIM VE TEŞKİLATLARLA ÇALIŞACAĞIZ”

Bu bağlamda, rastgele bir derde yahut yanlış anlamaya mahal vermemek için tabanda yahut teşkilatlarda taraflı bir çalışma yapılmayacaktır. Hiç kimseyi dışlamadan, kınamadan, ötekileştirmeden sevgi ve hürmet, birlik ve beraberlik içerisinde kongreye gideceğiz. Mevcut takım ve teşkilatlarla çalışacağız. Bir kardeşler topluluğu olarak, unsur ve prensiplerimiz ile sorunu olmayan herkesle kucaklaşacağız. Daima birlikte Yeni Bir Dünya kuracağız inşallah.

“HİÇ KİMSEYİ KINAMA VE DIŞLAMA YOK”

Hiç kimseyi kınamak yok. Hiç kimseyi dışlamak yok. Hiç kimsede kusur aramak yok. Hiç kimseye karşı sert ve kaba olmak yok. Geçmişte yaşananlardan ötürü hiç kimsenin yaptıkların yüzüne vurmak yok. Allah bütün inananları affetsin. O, merhametlilerin en merhametlisi. Bize düşen görev, kardeşlerimizle kucaklaşıp aramızdaki sevgi ve saygıyı tekrar tesis etmektir.

“TEŞKİLATLARIMIZIN FERASETİNE GÜVENİYORUM”

Ülkemiz içinde ve dışında yaşanan gelişmeler ortada. Her şey herkesin gözü önünde oluyor. Uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. Şayet bizler, mevcut takımlar ve yapı ile bu birlik ve beraberliği tesis edebilirsek bugün partimiz yarın Türkiye’mizi derler toplar ayağa kaldırırız. Güçlü bir devlet olarak. içeride ve dışarıda sevgi ve kardeşliğin yani barışın teminatı oluruz.

Bunu başarabileceğimize yürekten inanıyorum. Teşkilatlarımızın ferasetine güveniyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Selâm, sevgi ve hürmetlerimle…”

PROF. DR. METE GÜNDOĞAN KİMDİR? 

Mete Gündoğan, 1963 Balıkesir – Dursunbey doğumludur. İlköğretim ve Lise tahsilini Ayvalık ilçesinde tamamladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Lisans çalışmasını bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Yüksek Lisans çalışmasına başladı. Tez evresinde British Council’den kazanmış olduğu bursu kıymetlendirmek üzere İngiltere’ye gitti. Cranfield Teknoloji Enstitüsü’nde Üretim Sistemleri Mühendisliği alanında Yüksek Lisans (1990) çalışmalarını tamamladı.

Doktora’sını (1995) yeniden İngiltere’de, Cranfield Üniversitesi Sanayi ve Üretim Sistemleri Mühendisliği alanında yaptı.

Doçentliğini 2000 yılında aldı. Balıkesir Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi (yarı zamanlı), Polis Akademisi (yarı zamanlı) ve Memleketler arası Saraybosna Üniversitesi ve Bartın Üniversitesi’nde çalıştı.

Akademik çalışmalarının yanı sıra Dr.Gündoğan, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Araştırma ve Geliştirme Planlaması Müdürlüğü’nde araştırma mühendisi ve bir süre de müdür olarak misyon aldı.

Devlet Planlama Teşkilatı’nda (DPT) Bilim ve Teknoloji Kesimi uzmanı, Başbakanlık Başmüşavirliği ve TBMM’nde müşavir vazifelerinde bulundu.

Milli Güvenlik Heyeti Genel Sekreterliği’nde açılan 20nci Devir Kamu Diplomasisi Kursunu tamamladı. Çeşitli sanayi çalışmaları ve deneyimleri çerçevesinde, Akıncı F-16 Uçak Fabrikası’nda (TAI) Kalite Teminat Sistemleri Başmühendisi olarak çalıştı.

Avrupa Ford Motor Fabrikalarında (Köln-Almanya, Genk-Belçika, Valencia-İspanya, Bordeaux-Fransa ve Dagenham-İngiltere) “Bilgisayar Dayanaklı Bakım İdare Sistemi” projesinde mühendis olarak çalıştı.

Özel kesimde üst seviye yöneticilik ve danışmanlık da yapan Dr. Gündoğan, Balkanlarda ve ülkemizde özelleştirmeden alınan birçok fabrikanın devreye alınması projelerini gerçekleştirdi.

Evli ve dört çocuk babası olan Prof. Dr. Gündoğan İngilizce ve Fransızcanın yanısıra kısıtlı derecelerde Felemenkçe, Boşnakça ve Arapça bilmektedir.

Uluslar ortası ve ulusal seviyede birçok yayını bulunan Prof. Dr. Mete Gündoğan’ın akademik ilgi alanları:

Sistem Tahlili ve Tasarımı, Üretim İdaresi Sistemleri, Üretim Planlama ve Denetimi, Teknoloji İdaresi, Kalite Teminatı, Toplam Kalite İdaresi, Bakım / Tamir Planlaması ve İdaresi, Mühendislik İktisadı, Maliyet Tahlilleri ve Muhasebesi ve İktisat (Mikro ve Makro)’dir.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir