Özlem Zengin’i tehdit etmişti… Ebubekir Sofuoğlu’na soruşturma

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörlüğü, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Kısmı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında ceza ve disiplin soruşturması başlattı.

SAÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Kısmı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun şahsi twitter hesabı üzerinden 11 Nisan 2023 tarihinde yayınlamış olduğu bildirinin içeriğinde bulunan ‘Listenin neresinde olurlarsa olsunlar, Kabe’nin örtüsüne sarılı olsalar bile, cehennem soğuyuncaya kadar cehennem soğuyuncaya kadar cehennem soğuyuncaya kadar…’ tabirlerinden kaynaklı olarak Rektörlüğümüzce Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında hem disiplin ve hem de ceza soruşturması başlatılmıştır.”

NE OLMUŞTU

Sofuoğlu, AKP’li bayanların fotoğraflarını, “Listenin neresinde olurlarsa olsunlar, Kabe’nin örtüsüne sarılı olsalar bile, Cehennem soğuyuncaya kadar Cehennem soğuyuncaya kadar Cehennem soğuyuncaya kadar…” iletisi eşliğinde paylaştı.

AKP Küme Başkanvekili Hasret Varlıklı ise CNN Türk canlı yayınına çıkarak Ebubekir Sofuoğlu’nun bildirisi hakkında sert kelamlar kullandı.

AKP’li Varlıklı canlı yayında şunları söyledi:

“Bu tweet’te ‘Listenin neresinde olursa olsun Kabe’nin örtüsüne sarılı olsalar bile cehennem soğuyuncaya kadar…, Cehennem soğuyuncaya kadar… Cehennem soğuyuncaya kadar…’ sözleri var. Bu tehdit değil de nedir? Kendini ‘Allah’ zanneden insanlara söylüyorum. Ben elhamdülillah müslümanım, şu anda abdestliyim, oruçluyum ve cennete kimin gidip gitmeyeceğine yalnızca Allah karar verir. Bu tehdidi yapanlar AK Parti’li falan da değiller.

“MİLLET KARAR VERECEK”

Ben AK Parti’nin Küme Başkanvekili’yim. Ne olup olmayacağıma bunlar karar vermeyecekler. Ahirette ne olacağına Allah’ın karar verdiği üzere burada ne olup biteceğine millet karar verecektir. Ben AK Parti’nin inşasından beri varım. Öteki hiçbir partide de çalışmadım. AK Parti var epeyce öbür partide olmayacağım. Binlerce bayan ve erkekten takviye bildirileri telefonları aldım. Biz yanlış bir şey yapmıyoruz, Allah’ın buyruklarına alışılmamış bir şey yapmıyoruz.

“GERİ ADIM YOK”

Ramazan günü bir Müslümana bu üslup yakışır mı? Ben artık Allah’a havale ediyorum. Bayanları tahkir ederek bir yere varamazlar. Burası bir bayan memleketi. Bu salonu görüyorsunuz yarısından fazlası bayanlar. AK Parti’yi bayanlar inşa etti. Bayan haklarından geri adım yok.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir