NYPD’de ‘uyuşturucu’ skandalı… Kadın polis ‘satıcılık’tan tutuklandı!

abdpost.com / ABD (İGFA) – Federal yetkililer, “işini ne kadar sevdiğiyle övünen” bir bayan NYPD memurunun, misyon başındayken fentanil ve eroin de dahil olmak üzere büyük ölçülerde uyuşturucu sattığı savıyla bu hafta tutuklandığını açıkladı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, 37 yaşındaki Grace Rose Baez ve 42 yaşındaki Cesar Martinez’in 9 Ekim ve 19 Ekim tarihleri ortasında federal bir muhbire uyuşturucu satmaya çalıştıklarını aktarıldı.

Baez’in muhbire Mentos şeker kabı içinde “en kaliteli” fentanil olduğunu söylediği bir numune verdiği belirtildi. Akabinde Baez’in, muhbire 30 bin dolar karşılığında bir kilo eroin ve 800 gram fentanil satabileceğini ve fiyatın uyuşturucunun saflığına nazaran daha sonra görüşebileceğini söylediği de söz edildi.

2012’den beri polis olan Baez’in muhbirle birden fazla defa görüştüğü de ortaya çıktı. Ayrıyeten Baez’in görüşmeleri düzenleyip “kilogram ölçülerinde uyuşturucu” satmak için fiyat pazarlığı yaparken bir NYPD tesisinde masa başı vazifesinde çalıştığı da tez edildi.

Son olarak 19 Ekim’de muhbirle buluşan Baez, bin 400 gram eroin ve 640 manzana etiketli 640 gram fentanil de dahil olmak üzere “şüpheli uyuşturucu içeren” paketleri teslim ettikten sonra yapılan operaysonla tutuklandı. Baez’in tutuklanmasının akabinde Yonkers’taki bir konuta de opeasyon düzenlerken daireden dışarı atılmış bir kuşkulu uyuşturucu paketi içeride ise bir kilogramlık pres makinesinin yanı sıra Martinez’in dışarıya atmaya çalıştığı argüman edilen öteki uyuşturucular da bulundu.

NYPD’nin, daha evvel misyonu berbata kullanmakla suçlanmasının akabinde Baez’i 2020’de süreksiz olarak görevlendirdiği de ortaya çıktı.

Tutuklanmasının akabinde fiyatsız olarak açığa alınan Baez ve 37 yaşındaki Martinez onlarca yıl mahpus cezası alma ihtimaliyle karşı karşıya.

Baez, 2020 yılında Instagram’da yaptığı bir paylaşımda polislikle ilgili şunları yazmıştı: “Yapmayı sevdiğim bir meslek seçtiğim için asla özür dilemeyeceğim” yazıyor. “Grupta her vakit bir ya da iki tane makûs vardır, ancak bu ben değilim…”

Polis Komiseri Edward Caban, suçlamaların gerçek olması durumunda Baez’in “giydiği kalkanı lekelediğini” söz ederek “Bu suçlamalar son derece rahatsız edici zira NYPD’de yolsuzluğa yer yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir