Meteoroloji’den son dakika uyarısı: AFAD’dan telefonlara mesaj gitti…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran, bu akşam saatlerinden sonra Giresun etrafları ile Trabzon’un batısında kuvvetli, Trabzon’un iç ve doğusu ile Rize ve Artvin’de mahallî olarak çok kuvvetli ve şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek.

Ayrıca bu gece saatlerinden itibaren Kocaeli, Bolu, Karabük ve Kastamonu’da kuvvetli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu’nun kuzeybatısında mahallî olarak çok kuvvetli ve şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekiyor.

AFAD BU BİLDİRİYLE UYARDI

Meteoroloji’nin akabinde Sakarya Valiliği ve AFAD da yurttaşları peş peşe uyardı.

AFAD, cep telefonlarına ihtar bildirisi yollayarak yurttaşlara kuvvetli lodos ve yağışa karşı dikkatli olma daveti yaptı.

Sakarya Valiliği’nin toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada ise, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan datalara nazaran, vilayetimizde bugün gece saatlerinden itibaren yağışların, mahallî olarak çok kuvvetli ve şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak biçiminde olması varsayım edildiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir” tabirleri yer aldı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir