İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden amatör kulüplere 5 milyon 150 bin liralık destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi 2022 yılı Eylül ayı içinde İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu çatısı altında bulunan 257 spor kulübüne oynadıkları ligde ve altyapıda faaliyet gösterdikleri kategori sayısına nazaran toplam 5 milyon 150 bin liralık nakdi yardım sağladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, İzmir Amatör Kulüpler Federasyonu Lideri Efkan Muhtar’ı makamında ağırladı. Ziyarete İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Hakan Orhunbilge, federasyona bağlı birlik liderleri katıldı.

SOYER: BU MEMLEKETE SPORU YAYACAK OLAN AMATÖR KULÜPLERDİR

Başkan Tunç Soyer, “Sizler toplumun sıhhatinin garantisisiniz. Benim gözümde hepiniz kahramansınız. Kimse size maaş vermiyor, madalya takmıyor. İşinizden fedakârlık ederek gençlere sahip çıkıyorsunuz. Bizim gözümüzde çok değerlisiniz. Aklımızda, fikrimizde ve vicdanımızda yeriniz çok büyük. Elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz, gücümüzü sonuna kadar zorlayacağız. Hiç merak etmeyin, en az sizin kadar yaptığınız işe hürmet duyan bir lideriniz ve Büyükşehir Belediyesi var. İçiniz rahat olsun, sonuna kadar yanınızdayız. Bu memlekete sporu yayacak olan amatör kulüplerdir. O yüzden bu kıssa değişecek, artık biraz daha sabır” diye konuştu. İzmir Amatör Kulüpler Federasyonu Lideri Efkan Muhtar ise “Siz bizim idolümüzsünüz. İzmir’e olan sevginizi hakikaten görüyoruz. Bir baba edasıyla bizlere sahip çıktınız. Sizlere çok teşekkür ediyoruz” sözlerini kullandı.

SON ÜÇ YILDA TAKVİYE ARTTIRILDI

Son üç yılda amatör spor kulüplerine birebir ve nakdi olarak toplam 4 milyon 250 bin liralık yardım yapıldı. Bu son dayanakla amatör kulüplere son 3 yılda toplam 9 milyon 400 bin liralık kaynak aktarılmış oldu. Son üç yılda birebir vakitte İzmir genelinde 22 halı saha yapılarak/zemini yenilenerek amatör spor kulüplerinin kullanımına açıldı. Bunun için de 16 milyon liranın üzerinde kaynak ayrıldı. Bu tesislerden Behçet Uz Alanı, Balçova Atatürk Stadyumu, Çiğli Atatürk Stadyumu, Gaziemir İlçe Stadyumu, Yeşilyurt Futbol Tesisleri ve Karşıyaka Hasan Türker Tesisleri nizami ölçülerde olup Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından hem maç hem de idman için çok ağır bir formda kullanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir