İstanbul’da kaçırılan Kürt iş insanı Zeki Oğuz, 19 gündür kayıp: Yeni görüntüler ortaya çıktı

Almanya’da yaşayan ve Taksim ile Antalya’da kafe ve restoranları olan Kürt iş insanı Zeki Oğuz, bir ay evvel İstanbul’a geldi. Oğuz, İstanbul’a geldikten sonra 18 Mart günü, Kemerburgaz Göktürk’te saat 15.55’te dokuz kişi tarafından 34 EPD 829 plakalı bir araca bildirilerek kaçırıldı.

Zeki Oğuz’un kaçırılmasının üzerinden 19 gün geçti. Fakat şu ana kadar ailesi ve avukatı rastgele bir bilgiye ulaşamadı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na iki defa cürüm duyurusunda bulunuldu. Emniyete sorulduğunda ise “İlgileniyoruz” cevabı alındı. Olayın basında çıkmaması için ise Oğuz’un kardeşi Yahya Oğuz dolaylı olarak birçok defa uyarıldı.

Zeki Oğuz’un kaçırılma olayına ait bugün yeni manzaralar ortaya çıktı. İmajlarda Oğuz üç araçla ve dokuz kişi tarafından takip ediliyor. Vakit zaman araçlardan inenler kendi ortalarında konuşuyor ve yer değiştiriyor.

Daha sonra araçlar Oğuz’un kaçırıldığı marketin önünde park ediliyor. Kelam konusu şahıslar burada bir müddet bekledikten sonra evvel marketten çıkan bir kişiyi kaçırmaya çalışıyorlar. Lakin Zeki Oğuz olmadığını anlaşılınca bu kişi bırakılıyor. Daha sonra marketten çıkan Oğuz 34 EPD 829 plakalı araca zorla bindirilerek kaçırılıyor. Dokuz kişinin maske ve şapka taktıkları görülüyor.

Oğuz zorla bindirildikten sonra araç hareket ediyor. Bu sırada bir kişi ise hareket halindeki araca yürüyerek eşlik ediyor. Daha sonra bu kişi kendisini bekleyen başka araçlardan birine binerek bölgeden ayrılıyor.

AVUKAT TARIM: BAŞVURULARIMIZIN BİR AN EVVEL SONUÇLANMASINI TEMENNİ EDİYORUM

Twitter hesabından manzaraları paylaşan Zeki Oğuz’un ve ailesinin avukatı Mesut Can Tarım, “Zeki Oğuz’un kaçırılmasına ait bir kayıt daha elimize geçti… İstanbul üzere bir vilayette gün ortasında Alman Federal Cumhuriyeti vatandaşı kaçırılabiliyor. Yasal başvurularımızın çabuk bir biçimde sonuçlanarak müvekkilimin bir an evvel bulunmasını temenni ediyorum” dedi.


‘SORUŞTURMAYA ZIMNİLİK KARARI GETİRİLDİ’

Avukat Mesut Can Tarım, daha sonra yaptığı yazılı açıklamada soruşturmaya saklılık kararı getirildiğini duyurdu:

“Soruşturmada alınan zımnilik kararı ve müvekkilimin yararı gözetilerek geldiği kademenin ayrıntıları hakkında bilgi verilememektedir. Bizler en kısa vakitte ve salimen bulunması için kamu makamları ile işbirliği içinde uğraşla çalışmaktayız. Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul da bilgilendirilmiş olup bahis kendilerince de takip edilmektedir. Umut ve uğraşımız eksilmemiş, artmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir