“HÜDA-PAR katil” dedi, AKP’li vatandaş karşılık olarak ilginç bir cevap verdi: “CHP kimdir”

Seçimler yaklaşırken sokak röportajında HÜDA-PAR tartışması çıktı. Kanal Dünya isimli Youtube kanalının yaptığı sokak röportajında AKP’li bir vatandaşa HÜDA-PAR sorusu soruldu.

Vatandaş “Görüyor musun CHP kiminle Meclis’e girecek?” dedi. Muhabir ise “Altılı masada HDP yok abi. Cumhur ittifakında HÜDA-PAR var. HÜDA-PAR’la nasıl ortan?” diye sordu.

Vatandaş “Milleti kandırmayalım. HÜDA-PAR bilmiyorum. AK Parti’den öbür tanımam ben.” diye karşılık verdi. Bu sırada öteki bir vatandaş ortaya girerek reaksiyon gösterdi:

“Bilmiyorsan konuşma o vakit. HÜDA-PAR katildir. Tek söz, o kadar. Bu ülkede katillik yapmıştır, insanları öldürmüştür, betonlara gömmüştür. Bilmiyorsan konuşma”

Buna karşılık olarak farklı bir karşılık veren AKP’li vatandaş “CHP kimdir?” diye sordu. Bu kelamlar karşısında reaksiyon gösteren vatandaş “CHP mi? CHP bu ülkenin kurucu partisi. Siz anlamazsınız. Evvelden beri zati CHP CHP… Ne yapmış CHP, ne kötülük yapmış CHP? 21 yıldır iktidardalar. Karı-koca hengamesine bile sebep oldular bu ülkede. Kâfi artık, bıktık, istemiyoruz.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir