HAK-İŞ İzmir’den Filistin’e yardım eli

İZMİR (İGFA) – HAK-İŞ İzmir Vilayet Lideri ve HİZMET-İŞ İzmir Şube Lideri Gültekin Şimşek, Filistin ve Gazze’de Siyonist İsrail tarafından bir insanlık hatası işlendiğini, günahsız insanların büyük bir vahşetle karşı karşıya kaldığını belirterek, “HAK-İŞ olarak, günlerdir aç-susuz bırakılan, ilaç ve her türlü insani yardımdan yoksun bırakılan Gazzelilere ulaştırılmak üzere üyelerimizin iştirakine yönelik bir yardım kampanyası başlatma kararı aldık. ‘Filistin için Haydi HAK-İŞ, Filistin’in Yaralarını Birlikte Saralım, Sen de Bağış Yap, Filistin’e Yardım Elini Uzat’ diyoruz” dedi.

Şimşek, “Bütün HAK-İŞ teşkilatımızı, Sendikalarımızı, şubelerimizi ve üyelerimizi yardım kampanyamıza faal ve faal olarak katılmaya davet ediyoruz” dedi.

HAK-İŞ Vilayet Lideri Gültekin Şimşek yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu: “Siyonist İsrail Devleti memleketler arası hukuku hiçe sayarak, sistematik bir formda tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de soykırım yapmaktadır. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Filistin’de, bilhassa de Gazze’de yaşanan katliamı en güçlü halde kınıyoruz. Terör devleti İsrail’in yıllardır süregelen işgal siyasetine karşı dost ve kardeş Filistin halkının haklı direnişinin sürekli yanında olduğumuzu ve yanında olmaya devam edeceğini bir sefer daha güçlü bir formda söz ediyoruz.

İşgalci İsrail devleti, ‘tam abluka’ kararıyla, Gazze’yi Dünyanın en büyük açık hava hapishanesi haline getirmiştir. Elektrik, su, besin, ilaç, yakıt üzere temel insani gereksinimlerin Gazze’ye girişini engelleyen terör devleti İsrail, internet sınırlarını da keserek Gazze’nin dünya ile irtibatlarını da koparmaktadır. HAK-İŞ olarak, hiçbir kutsalı ve ahlakı olmayan, çocuk, genç, yaşlı, bayan demeden soykırım yapan terörist İsrail devletini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Ataklarda şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

HAK-İŞ olarak, Siyonist İsrail’in Filistin halkına yönelik artık sistematik hale gelen bu hücumlarını yalnızca izlemekle yetinen milletlerarası toplumu kınıyoruz. İşgalci İsrail’den memleketler arası hukuk önünde bu terör hareketlerinin hesabının en ağır biçimde sorulmasını istiyoruz. BM başta olmak üzere, memleketler arası kuruluşları, İslam İşbirliği Teşkilatını, bölge ülkelerini ve insan hakları kuruluşlarını, siyonist İsrail Devletinin Netenyahu başta olmak üzere bütün yöneticilerinin milletlerarası savaş suçluları mahkemesinde yargılanması için harekete geçmeye, katliamları durdurmak için hemen İsrail’e her türlü müeyyidenin uygulanması için efor göstermeye davet ediyoruz.

HAK-İŞ olarak Genel Liderimiz Sn. Mahmut Arslan öncülüğünde günlerdir aç-susuz bırakılan, ilaç ve her türlü insani yardımdan yoksun bırakılan Gazzelilere ulaştırılmak üzere üyelerimizin iştirakine yönelik bir yardım kampanyası başlatma kararı aldık.

‘Filistin için Haydi HAK-İŞ, Filistin’in Yaralarını Birlikte Saralım, Sen de Bağış Yap, Filistin’e Yardım Elini Uzat’ diyoruz. HAK-İŞ olarak, kampanyada toplanan yardımları Gazze’ye ulaştırmak için kampanyamızı başlatıyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, HAK-İŞ teşkilatımızı, Sendikalarımızı, şubelerimizi ve üyelerimizi yardım kampanyamıza faal ve faal olarak katılmaya davet ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir