‘Geleceğe Dönüş’ün yıldızları Christopher Lloyd ve Michael J. Fox yıllar sonra bir arada!

İkonik ‘Geleceğe Dönüş’ serisinde Dr. Emmett Brown’u canlandıran Christopher Lloyd ve Marty McFly’ı oynayan Michael J. Fox, sinemaların yayınlanmasından yaklaşık 40 yıl sonra bu yıl New York Comic Con’da yine bir ortaya geldi. İkili, sevilen sinema serisi hakkında konuşup, esk günleri yad ederken; hayranları duygusal anlar yaşadı.

61 yaşındaki Fox, 83 yaşındaki Lloyd için “Filmin en düzgün yanı Chris’le çalışmaktı” sözlerini kullanarak, birinci tanıştıkları anla ilgili; “Kimyamız çabucak uyuştu” formunda konuştu. Aktör ayrıyeten, meslektaşının bir ‘dahi’ olduğunu da söyledi.

1991 YILINDA PARKINSON TEŞHİSİ KONDU

Ancak eski vaktin bilim kurgu günlerini Dr. Emmett Brown ve Marty McFly ile yine yaşayan izleyicilerin sevinci, Fox’un bariz sıhhat sorununu fark etmeleriyle gölgelendi.

1991 yılında, o sırada 29 yaşında olan Fox’a; motor fonksiyonları ve beden hareketlerini etkileyebilen, titremenin yanı sıra istikrar meselesine da neden olabilen bir beyin bozukluğu olan Parkinson hastalığı teşhisi konmuştu. Ünlü ismin hayranları, Comic Con’da sahneye çıkarken Fox’un yürümekte zahmet çektiği ve yavaş hareket ettiği için hastalığının belirtilerini açık bir halde gördü; lakin aktör epeyce sevinçli görünüyordu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

New York Post’ta yer alan habere nazaran; Fox’un bir ‘ilham kaynağı’ olduğunu söyleyen Comic Con izleyicileri, Lloyd’un meslektaşının ayakta durmasına yardım ettiği ve ikilinin sahnede sarıldığı anlar karşısında duygulandıklarını toplumsal medya hesapları üzerinden paylaştı.

Politikacı Steve Marchand, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; “Kayınpederim, birkaç ay evvel vefat etmeden evvel uzun yıllar Parkinson ile çaba etti. Michael J. Fox’un burada sergilediği efor, kararlılık ve yürek beni gözyaşlarına boğdu. Ona hürmetlerimi sunuyorum” sözlerine yer verdi.

“ÜZGÜN DEĞİLİM”

Başka toplumsal medya kullanıcısı ise “Yorumlardaki beşerler, Michael J. Fox hakkında ‘onu bu türlü görmek çok üzücü’ diyor. Hâlâ hayatta olmasına, savaşmasına, mizahının bozulmamış olmasına ve öteki bir Comic Con’a gidebilmesine çok sevindim. O hala burada olduğu sürece üzgün değilim” diye yazdı.

Bir oburu, “1985’te gençlik yıllarındaysanız, o vakit Michael J. Fox sizin adamınızdı. ‘Geleceğe Dönüş’teki Marty McFly, sinema tarihinin en havalı genciydi. Christopher Lloyd’a bu türlü sarılışını izlemek çok güzeldi” formunda Tweet attı.

Aktör, Comic Con’da sıhhat durumundan ve en büyük Parkinson hastalığı vakfı olan Michael J. Fox Foundation’dan kısaca bahsederek; “Bu neye sahip olduğumla ilgili değil, bana ne verdiğiyle ilgili. İnsanlara yardım edecek bir sesim var” dedi.

“ÖLÜMDEN KORKMUYORUM”

Öte yandan Fox, daha evvel yaptığı bir konuşmada ‘ölümden korkmadığını’ söylemişti. “Tedaviler konusunda insanlara karşı epey açık sözlüyüm” biçiminde konuşan ünlü isim, kelamlarına; “Parkinson’dan kurtulup kurtulamayacağımı sorduklarında, ’60 yaşındayım ve bilim güç bir şey. Yan, hayır’ diyorum. Ben nitekim keyifli bir adamım, başımda hastalıkla ilgili hiçbir niyet yok. Mevtten hiç korkmuyorum” formunda devam etmişti.

Hastalığı yerine ‘minnettarlığa’ odaklandığını belirten aktör, “Eğer şükredecek bir şeyiniz olmadığını düşünüyorsanız, aramaya devam edin” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir