Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Yaşasın laik Türkiye Cumhuriyeti!

T24 Haber Merkezi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Cumhuriyetimiz ebediyen payidar olsun. Yaşasın laik Türkiye Cumhuriyeti” dedi.

Ali Koç, Fenerbahçe’nin 29 Ekim Fener Alayı sonrasında konuştu. Fenerbahçe’nin toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada Lider Koç’un ‘Cumhuriyet’in 100. yılına dek yanacak Feneri aydınlattığı’ söylenirken Ali Koç burada yaptığı konuşmada “Cumhuriyetimiz ebediyen payidar olsun. Yaşasın laik Türkiye Cumhuriyeti.” sözünü kullandı. Ali Koç’un kelamlarına karşılık taraftarlardan ‘Türkiye laiktir, laik kalacak’ sloganları duyuldu.

De marke Sports’un aktardığına nazaran Fenerbahçe Lideri Ali Koç konuşmasında şunları söyledi:

“Bugün, tüm özel günlerin ortasındaki en özel gün. Bağımsızlığın, özgürlüğün, bilimin ve çağdaşlığın 99. yılı. Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlu olsun.

Bu hoş vatanı ve bağımsızlığı veren, cumhuriyetimizin kurucusu, büyük liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, bu topraklara vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi hasretle anıyoruz. Ülkemizi ilgilendiren her mevzuda olduğu üzere, Cumhuriyetimizin 100. yılında da en önde olacağız.

Bir kelam vermek istiyoruz. Fenerbahçe, tüm bireyleri ile ebediyen Ceddimizin müsaadeden gitmeye ve cumhuriyetimizin bekçileri olmaya devam edeceğiz. Artık fabrika ayarlarımıza dönmenin vakti gelmiştir. Bayan voleybol ekibimiz, Cumhuriyet Bayramı’nda şampiyonluk fitilini ateşlemiştir. Bu kupa, gelecek kupaların habercisidir.

Burada olan kalabalık gösteriyor ki; Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, şampiyonluklar en çok bizlere yakışacaktır. Asıl büyük sorumluluk taraftarlarımızındır. Her maç, her zorlukta, her tökezlemede, formamızı taşıyan atletlerimizin yanında olun.

Dışardan bizleri karıştırmak isteyenlere karşı atletlerimizi koruyun. En büyük rakibimiz, kendi topluluğumuz olmayalım. Kafayı bir kaldırdık, bizimle uğraşanlar, olmayan şeylerle saldıranlar, gazeteci kimliğiyle bir kadronun medya çalışanları üzere maksat alanları unutmayın.

Cumhuriyetimiz ebediyen payidar olsun. Yaşasın laik Türkiye Cumhuriyeti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir