Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefeti Cem Yılmaz’ın meşhur “Zeki Müren de bizi görecek mi?” repliğiyle eleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Taşınabilir Uygulama Tanıtım Toplantısı’nda değerlendirmelerde bulundu.

ERDOĞAN’DAN MUHALEFETE TEKNOLOJİ ELEŞTİRİSİ

Muhalefeti teknolojik gelişmeler üzerinden eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan “Vizyon toplantılarına gelmeye dahi tenezzül etmeyen yabancı ekonomi komiseriyle imajlı konuşmayı ileri teknoloji sananlar aslında teknoloji özürlü olduklarını ortaya koymuşlardır. Hele hele 25-30 yıl öncesinin teknolojisini, insanımız teknoloji görsün diye millete yutturmaya çalışmak kibrin ve cehaletin dik alasıdır” dedi.

“BU ZİHNİYETİN İDRAK ETMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Erdoğan kelamlarını şöyle sürdürdü; “Dünyaya ve kendi insanına bu türlü çarpık bakan zihniyetin ulusal teknoloji atağımızı, yani Togg’u, Kızıl Elma’yı, ANKA’yı, Atak’ı, Gökbey’i, ulusal muharip uçağımızı idrak etmesi elbette mümkün değildir. Bunların teknoloji bilgisi, meşhur bir sinemamızdaki, “Zeki Müren de bizi görecek mi?” sahnesiyle anlatılan o seviyeyi şimdi geçememiştir.

“ZİHİN DÜNYALARINI ALTÜST ETMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Siyaset üzere teknolojiyi de çeyrek asır geriden takip eden bu arkaik takıma, gençlerimize daha fazla mahcup olmadan kendilerine kapsamlı bir format atmalarını tavsiye ediyorum. İnşallah, yakında uzay programımızla, yerli yazılımlarımızın global başarılarıyla, yüksek teknolojili kaç eserlerimizle bunların zihin dünyalarını altüst etmeye sürdüreceğiz. Başlarını kendi ortalarındaki arbededen, çekişmeden kaldırabilirlerse bu başarımız tahminen onlara da ilham kaynağı olabilir. Biz, kimsenin ne dediğine bakmadan, hizmetimizi milletimize anlatmaya, sunmaya devam edeceğiz.

“VİZONTELE MUHALEFET”

Bizim icraatımızın yetiştiği yere vizontele muhalefetin hayali bile yetişemez. Teknolojide çok büyük oranda dışa bağımlı olan ülkemizi her alanda kelam sahibi ülke pozisyonuna getirdik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir