Cumhur İttifakı’nda ortak liste çatlağı: ‘Sadece benim söylememle olacak bir şey değil’

Cumhur İttifakı’nda yer alan Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Genel Lideri ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

DHA’nın haberine nazaran, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Sırrı Sakık, Altılı Masa’nın HDP, yani Yeşil Sol Parti’nin takviyesi sayesinde iktidara geleceğini söylüyor. Sakık, cezaevinde PKK elebaşı Öcalan’ın ve tutuklu PKK’lıların genel afla özgür bırakılma vaadini lisana getiriyor. Şöyle söylüyor; ‘Kılıçdaroğlu, kapalı kapılar gerisinde verdiği kelamları kamuoyuyla paylaşmalıdır.’ Neymiş o kelamlar? Sayın Kılıçdaroğlu artık çıksın, Sakık’ın kelamlarına yanıt versin” dedi.

DESTİCİ’DEN AKŞENER’E: ŞEHİT İSTİSMARI YAPIYORSUN

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in, İstanbul Vilayet Başkanlığı’na isabet etmesi nedeniyle küme toplantısı sırasında mermi kovanları ile yaptığı konuşmaya değinen Destici, şunları söyledi:

“İstanbul’da bir isimli olayın bütün ayrıntıları ile ortaya çıkmasına karşın olabilecek en hukuksuz, en berbat ve en ucuz formda, devletin partilerine komplo kurduğu iftirasıyla milletin kürsünün istismar edilmesini şiddetle kınıyorum. Sayın Akşener’e seslenmek istiyorum. Hanımefendi senin partinin camının kırılmasıyla, milletimizin ve tüm Türk milliyetçilerinin, davacıların kalbinde yaşattığı Ömer Halisdemir’in, Recep Haşatlı’nın ne alakası var? Sen kimsin, Recep Haşatlı kim, Ömer Halisdemir kim? Şehitlerimizle senin müflis siyasi hareketlerinin ne alakası var? PKK ile mutabakat yapmış bir siyasi tertibin içinde seçime giriyorsun, bir de utanmadan şehit istismarı yapıyorsun.”

‘ORTAK LİSTE YALNIZCA BENİM SÖYLEMEMLE OLACAK BİR ŞEY DEĞİL’

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Destici, “Seçimlere kendi logonuz ve listeniz ile mi katılmayı planlıyorsunuz” sorusu üzerine, “Biz yeniden tıpkı formda yolumuza devam ediyoruz. Ben daha evvel de tabir ettim. Bu sistemde, ittifaklar açısından milletvekilliği çıkarma noktasında yararlı olacak, yararlı olacak yolun ortak liste olduğunu tabir ettim” dedi.

Ortak liste için tüm partilerin uzlaşması gerektiğini belirten Mustafa Destici, “Bu yalnızca benim söylememle olacak bir şey değil. Cumhur İttifakı içerisinde 3 parti daha var. Onların da birebir iradeyi ortaya koymaları gerekiyordu. Şu ana kadar bir mutabakat yok. Şu anda Cumhur İttifakımızdaki 4 siyasi parti, kendi milletvekili aday listeleri ile seçime girecek. Bugün bizde mülakatlar sona eriyor. Biz de BBP olarak listelerimizi hazırlıyoruz. Pazar günü de Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edeceğiz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir