Çıplak fotoğrafını ekranda gördü, üvey babasını öldürmekle suçlandı

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bir iç tasarım şirketi işleten Jade Janks (39), 31 Aralık 2020’de 64 yaşındaki üvey babası Thomas Merriman’ı evvel uyuşturup sonra plastik bir torbayla boğmakla suçlandı.

Daily Star’ın haberine nazaran, Janks, Merriman’ın konutunda kendisine ilişkin çok sayıda “çalınmış” çıplak fotoğraf buldu. Bu nedenle kendini “perişan ve çıldırmış” hisseden Janks’in bu nedenle cinayet işlediği düşünülüyor.

Jade Janks…

Polis raporuna nazaran, Janks’ın annesi, birkaç aile içi taciz raporunun akabinde 2008 yılında Merriman’dan boşandı.

Janks suçlamaları reddederken Bölge Savcısı Yardımcısı Jorge Del Portillo ise, “Bu bir kaza değildi. Bu kasıtlı bir cinayetti.” dedi.

Jade Janks’in iç tasarım şirketinin reklamı…

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Janks’ın avukatı ise, bir kelebek çiftliğinin kurucu ortağı olan Merriman’ın sıhhat sıkıntıları ve kendi uyku ilacıyla alkolü karıştırması nedeniyle öldüğünü söylüyor. Merriman’ın resmi mevt nedeni akut alkol zehirlenmesi olarak kaydedilmişti.

Merriman’ın cesedi polis tarafından 2 Ocak’ta bir sıhhat denetimi sırasında konutunun dışında bir çöp yığınının altında bulundu.

Davanın baş dedektifi Lisa Brannan bu hafta mahkemede, “Bayan Janks, bir arkadaşına üvey babasını öldürdüğünü söyledi ve ‘Onu boğdum’ dedi. Ayrıyeten ona birtakım ilaçlar verdiğini de söyledi.”

Janks’in üvey babasıyla ilgisi boşanmaya karşın epey düzgündü.

“Cesedi arabasından çıkarmak için ondan yardım istedi. Üvey babasını konutuna götürüp yatağına yatırmak istedi. Yatağında çok doz almış üzere görünüp ölmesini istedi.”

Tutuklanmasından bu yana Janks, takip aygıtıyla olsa da 1 milyon dolarlık bir kefaletle hür kaldı. Kefaleti belirlendiği sırada savcılar, zanlının kaçmak için mali kaynakları ve Güney Afrika’da irtibatları olduğunu savundu. Davada şimdi kesin karar verilmedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir