Çin’in Chongqing beldesinde İHA endüstrisi akıllı yaşama destek oluyor

E25‘in üreticisi Chongqing Efly Technology Ltd. Genel Müdürü Zheng Wei, akıllı İHA’ların artık birçok senaryoda, bilhassa de işgücü maliyetlerini tesirli bir formda azaltabilen ve iş verimliliğini artırabilen karmaşık ortamlarda kullanıldığını söyledi.

Zheng, İHA’ların orman yangını tedbire, acil kurtarma, güvenlik kontrolü ve öbür alanlarda yaygın olarak kullanılan bağımsız fikri mülkiyet haklarına sahip olduğunu belirtti.

Bir kamera ve takip modülü ile donatılmış İHA’lar, yüksek çözünürlüklü görüntüleri gerçek vakitli olarak iletebilir, hedeflenen objeleri tanımlayabilir ve obje takibi yapabilir.

GERÇEK VAKİTLİ MANZARA AKTARIMI

Zheng’e nazaran, İHA’lar, orman yangını sırasında olası ateşleme noktalarını arama, yangın algılama ve yangın kalıntılarını izleme için kullanıldı.

Bu ortada, İHA’lar yerinde inceleme görüntülerini gerçek vakitli olarak 5G ağı üzerinden komuta merkezine geri göndererek bilgi tahlili ve acil müdahale planları sağladı.

Ağustos ayında düzenlenen 5. Çin Memleketler arası İnsansız Uçak Sistemi Fuarı‘na nazaran Çin, global olarak değerli bir sivil İHA sanayi merkezi ve 2021’in sonunda İHA sanayisinde yer alan 12 binden fazla şirkete sahip.

İHA İLE KARGO TESLİMATI

Yakın vakitte Chongqing’in Liangjiang bölgesi, ulusal seviyede bir sivil İHA test alanı kurmak için onay aldı.

Şehir, kentsel lojistikte İHA’lar üzere uygulama senaryoları tasarlamak gayesiyle üst ve alt İHA işletmelerini çekmek için bu fırsatı kıymetlendiriyor.

Chongqing Liangjiang Havacılık ve Uzay Sanayisi Yatırım Grubu Ltd. Lideri Zhan Xiangdong‘a nazaran, “Chongqing, yüksek dağları ve dik yamaçları olan karmaşık bir yere sahip. Dağlık alanlarda katma bedeli yüksek taze tarım eserlerini kentlere karayoluyla taşımak güç. Bu, İHA kargo teslimatı için fırsatlar sağlıyor” dedi.

ŞİRKETLERE DESTEK

Yerel makamlara nazaran, İHA sanayisi alanında Liangjiang bölgesi, Fonair UAS Technologies Ltd. ve Chongqing Efly Technology Ltd. üzere alt bölümlerde önder şirketleri bir ortaya getirdi.

Bölge ayrıyeten, genel havacılık havalimanları ve uçuş hizmet istasyonları üzere nispeten eksiksiz bir endüstriyel zincir oluşturan işletme garantisi şartlarına da sahip.

Zhan, “Gelecekte, uydu internet ve uzun menzilli İHA’ların entegre uygulamalarının yanı sıra yüksek dağlar ve vadilerde kargo teslimatı için İHA’ların dikey kalkışı ve inişi üzere operasyonları gerçekleştirmeleri için şirketlere takviye vereceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir