CHP Kadın Kolları, yarın eş zamanlı açıklama yapacak

Aylin Nazlıaka, yazılı açıklamasında, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Çaba Günü’ne ait programlarını duyurdu.

Yarın, 81 vilayet ve 973 ilçede eş vakitli basın açıklaması yapacaklarını belirten Nazlıaka, Ankara’da gerçekleşecek programın ayrıntılarını da paylaştı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun iştirakiyle yarın saat 11.30’da CHP Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyeceklerini aktaran Nazlıaka, şunları kaydetti:

*AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana bayan cinayetleri sistematik olarak arttı. 2002 yılında 66 bayan cinayeti işlenmişken, 2021 yılında 217’si kuşkulu olmak üzere 497 bayan öldürüldü.

*1 Ocak ile 1 Kasım 2022 tarihleri ortasında 202’si kuşkulu olmak üzere 482 bayan hayattan koparıldı. Bayana yönelik şiddetle gayrette faal tahlilin eşitlik olduğunu biliyoruz.

*İktidara geldiğimizde, bayanı güçlendirecek olan politikalarımızı uygulamaya koyacağız. Bayana yönelik şiddeti ve bayan cinayetlerini durdurmaya kararlıyız.

*İstanbul Sözleşmesi’ni birinci 24 saatte yürürlüğe sokarak tutumumuzu samimi bir biçimde muhakkak edeceğiz.

*Ayrıca, Türkiye’nin 7 bölgesinden gelen bayanları genel merkezimizde ağırlayacağız. 100 bininci yeni bayan üyemizi de Genel Başkan’ımızla bir ortaya getireceğiz. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir