CHP Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Yalçın Yazıcı ve 17 ilçe gençlik kolu başkanı görevden alındı

Bursa’da CHP Vilayet Lideri Yalçın Yazıcı ve 17 ilçe gençlik kolları lideri vazifeden alındı. CHP Gençlik Kolları Genel Lideri Gençosman Killik, imzalı genelgede, “Bursa Gençlik Kolları Vilayet Başkanlığı ve bağlı bulunan tüm ilçelerin yine yapılandırmak üzere fesh edilmesine karar verilmiştir” denildi.

Sözcü’den haberine nazaran, Bursa’da CHP Vilayet Gençlik Kolları Lideri Yalçın Yazıcı ve 17 ilçe gençlik kolları lideri idareleri ile birlikte vazifeden alındı.

Görevden alma ile ilgili CHP Gençlik Kolları Genel Lideri Gençosman Killik, imzalı genelgede şöyle denildi:

“10 Kasım 2022 tarihli MYK toplantısında verilen yetki uyarınca; Bursa Vilayet Gençlik Kolları Lideri ve idare heyeti ile bağlı bulunan ilçe gençlik kolları liderleri ve idare konseylerinin; Ağustos ayında eğitimini aldıkları ‘Güç Sende Senin Elinde’ mottolu yeni genç seçmen çalışmasına başlamaması, Genel merkez tarafından ödev olarak verilen genç üye artışının sağlanamaması, Genel Liderimiz Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bursa programı öncesinde ve sırasında gençlik kollarının programlara zayıf iştiraki, nizamlı istenen faaliyet raporunun gönderilmemesi, Genel Merkez tarafından istenilen stant çalışmalarının ilçeler genelinde yapılmaması ve benzeri çalışmaların daima aksatılması sebebiyle Bursa Gençlik Kolları Vilayet Başkanlığı ve bağlı bulunan tüm ilçelerin tekrar yapılandırmak üzere fesh edilmesine karar verilmiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir