Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (10 Ocak 2023)

10 Ocak 2023 günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve toplumsal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

Erzurum’da bir okulda müdür olan 33 yaşındaki Hakan K., 100 farklı bayanın etek altı manzaralarını çekerek farklı yarı klasörlere ayırmış. Erzurum’dan gezme hedefli İstanbul’da gelen sapık okul müdür, Kadıköy’de bir bayanın imgelerini çekmeye çalışırken yakalandı.

onedio.com

Kaz Dağları’nın Çanakkale’nin Bayramiç ilçesi hudutlarında yangın çıktı. Yangın takımlarca denetim altına alınmaya çalışılıyor.

onedio.com

Eski MHP Dava Ocakları Genel Lideri Sinan Ateş, Ankara’da silahlı atak sonrasında hayatını kaybetmişti. Cinayet sonrası, MİT’in taarruz ile ilgili Cumhurbaşkanlığına sunulmak üzere rapor hazırladığı ortaya çıktı.

onedio.com

HDP’nin kapatılmasına ait davada Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin’in, Anayasa Mahkemesi heyetine bugün kelamlı açıklamalarda bulunacağı öğrenildi. HDP’ye savunma için 30 gün müddet verilmişti.

onedio.com

İran’da Mahsa Amini’nin mevti ile başlayan protestolar sürerken, tutuklu bulunan üç gösterici daha idam cezasına çarptırıldı.

onedio.com

MHP önderi Devlet Bahçeli, partisinin küme toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, silahlı taarruzda öldürülen eski Dava Ocakları Lideri Sinan Ateş cinayeti hakkında birinci defa konuştu.

onedio.com

Bursa’da 3 çocuk babası ve 67 yaşındaki Ali Aytekin, hayattayken mezarını yaptırdı. Aytekin, her gün mezarına gidip çiçeklerini suluyor.

onedio.com

AK Parti Milletvekili Rümeysa Kadak, kendisine takıntılı bir adam hakkında savcılığa şikâyetçi oldu.

onedio.com

CHP ve GÜZEL Parti, AK Parti’nin anayasa değişikliğini görüşmek için yaptığı ziyaret başvurunu reddetti.

onedio.com

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından mesken ve kira fiyatlarındaki artışa dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, “6 ay sonra, beş yıllığına yabancıya konut satışı yasağı getireceğiz. Öncelik kendi insanımızdır” dedi.

onedio.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir