Ayşe Karakaya, SmartMessage’a CPO (Chief Product Officer) Olarak Atandı


Pazarlama teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren SmartMessage, Ayşe Karakaya’yı CPO (Chief Product Officer) olarak görevlendirdiğini duyurdu Ürün ve pazarlama ekiplerine liderlik edecek olan Karakaya, yeni görevinde ürün konumlandırması ve pazarlama alanlarındaki bilgi birikimi ve deneyimleriyle şirkete önemli katkılar sağlayacak.

Kurumların kitleleriyle daha etkin pazarlama iletişimi yapması yönünde ürün ve hizmetler sunan global marka SmartMessage, Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleştirdi. Şirketin yeni CPO’su (Chief Product Officer) Ayşe Karakaya oldu. Büyük kurumsal organizasyonlardaki uzun yıllara dayanan tecrübesi kapsamında farklı dinamiklere sahip sektörlerde görev alan Ayşe Karakaya, Garanti BBVA, Turkcell, Hepsiburada, BeIN Medya gibi kendi sektörünün lokomotif firmalarında 15 yılı aşkın süre başarılı çalışmalara imza attıktan sonra Haziran ayı itibariyle SmartMessage ailesine katıldı.

Lisans eğitimini İTÜ Kontrol Mühendisliği’nde tamamlayan ve şu an International Dublin Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi alanında doktorasını sürdüren Karakaya, ürünlerin vizyon ve stratejilerini oluştururken multidisipliner açıdan bakılması gerektiğine ve ürün odaklı bir rolde başarının, şirket misyonunun ve müşteri ihtiyaçlarının uyumunda gizli olduğuna inanıyor.

Güçlü liderlik yetenekleri ve pazarlama teknolojileri sektöründeki uzmanlığı ile SmartMessage’a yeni perspektifler kazandırmayı hedefleyen Karakaya, şirketin ürünlerinin daha fazla gelişmesi ve pazarının büyümesi adına katkı sağlamaya odaklanacak.

Öte yandan, iş hayatında kadın çalışan ve yöneticilerin desteklenmesi vizyonuyla hareket eden SmartMessage’ın bugün itibariyle C level yöneticilerinin yüzde 67’sini kadın yöneticiler oluşturuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir