Almanya’da büyük ikramiyeyi kazanan Kürşat parayı alır almaz ilk bunu yaptı…

Almanya, Eylül ayında yapılan loto çekilişinde büyük ikramiyeyi kazanan Kürşat Yıldırım’ı konuşuyor… Dortmund’da yaşayan 41 yaşındaki Kürşat, büyük ikramiyeyi kazandıktan sonra parasıyla birinci olarak Ferrari ve Porsche marka otomobil aldığını açıklamıştı.

Türkiye doğumlu Kürşat, memleketler arası kamuoyunda da gündem oldu. Alman basını 9 milyon 900 bin euro pahasında piyango ikramiyesini kazanan Kürşat’ın birinci iş olarak kız arkadaşından ayrıldığını yazdı.

‘PARAYI KAZANDIKTAN SONRA ÇOK DEĞİŞTİ’

42 yaşındaki Kürşat’ın Mayıs ayından beri birlikte olduğu 50 yaşındaki kız arkadaşı, Alman basınına konuştu. İsmi açıklanmayan bayan ‘şoke olduğunu’ belirtirken, Kürşat’ın ikramiyeyi kazandıktan sonra çok değiştiğini söyledi.

Kürşat’ın eski kız arkadaşı, “Paranın onu nasıl değiştirdiği inanılmaz. Daima el ele tutuşurduk. Bana daima ‘canım’ kederi. Lotoyu kazandıktan sonra beni aradı ve ‘Tatlım, zenginim, sana her şeyi alacağım!’ dedi.” dedi. İsmi açıklanmayan bayan, “Daha sonra beni hiç sevmediğini lakin onun kız arkadaşı olmaya devam etmem için bana para ödemek istediğini söyledi.” tabirlerinde bulundu.

KÜRŞAT KENDİNİ SAVUNDU

Kürşat da bahisle ilgili lokal basına konuşurken, “O benim için özel bir bayan, hakikaten her vakit yanımda oldu. Lakin ben onun insanlığına ve sıcaklığına aşık oldum, bir bayan olarak ona değil, ona açıkça söyledim” diyerek kendini açıklamaya çalıştı.

Daha evvel uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve kaçakçılık dahi yaptığını açıklayan Kürşat, yaklaşık 10 milyon euro ikramiye kazandıktan sonra birinci olarak işinden ayrıldı. Bir Ferrari ve bir Porsche satın aldığını söyleyen Kürşat, kaliteli bir kol saati aldığını da lisana getirdi. Kürşat bunları “yatırım” olarak tanımlarken, “En sevdiğim cafe’yi de aldım” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir