Adana’da bahçede cesedi bulunan kişinin katil zanlısı tutuklandı

Haydaroğlu Mahallesi’ndeki hurma bahçesinde 15 Mayıs’ta beyaz eşya tamircisi Emrah Baysal’ın (35) cesedinin bulunmasıyla ilgili soruşturmaya ait yeni bilgilere ulaşıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Ofis Amirliği grupları, maktulün en son Hazar Ç. (23) ile görüştüğünü belirledi.

Ekipler, elde ettikleri bilgiler doğrultusunda çeşitli olaylardan emniyette çok sayıda cürüm kaydı bulunan Hazar Ç’yi gözaltına aldı.

Hazar Ç, sorgusunda Baysal’ı kendisini hafif ticari aracının art koltuğunu çalmakla suçladığı gerekçesiyle öldürdüğünü söyledi.

POLİS, PEŞİNE DÜŞTÜ

Ekipler, olay sırasında Hazar Ç’nin yanında bulunduğunu belirlediği arkadaşı Sercan Ö’yü de yakalamak için çalışma başlattı.

Hazar Ç. ile Sercan Ö’nün hırsızlıkla ilgili konuşmak için maktulle buluşup aracına bindikleri, daha sonra art koltuktaki şüphelilerden Hazar Ç’nin bıçakla saldırıyı gerçekleştirdiği bildirildi.

Cinayetin akabinde Hazar Ç’nin aracın direksiyonuna geçip cesedi yakındaki öteki bir bahçeye götürdüğü, daha sonra araçtan indirdiği cesedin üzerini çalıyla kapatıp aracı da terk ederek arkadaşıyla olay yerinden kaçtığı belirtildi.

Polis takımları, olayda kullanılan bıçağı da Hazar Ç’nin konutunda ele geçirdi.

Emniyetteki süreçlerin akabinde adliyeye sevk edilen kuşkulu Hazar Ç, nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Haydaroğlu Mahallesi’ndeki bir hurma bahçesinde 15 Mayıs’ta gezen vatandaşlar, yerde erkek cesediyle müsabakaları üzerine durumu polise bildirmişti. Olay yerine giden takımlar, bıçakla boğazı kesilerek öldürüldüğünü belirlediği Emrah Baysal’ın katilini yakalamak için çalışma başlatmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir