60 milyonluk saadet zinciri vurgunu: Şüpheli ‘ben de dolandırıldım’ dedi

Manisa’da ‘saadet zinciri’ yolu ile birçok kişinin 60 milyon TL’sini dolandırdığı ileri sürülen İ.A. (40), polisin operasyonu ile yakalandı. Birinci tabirinde İ.A., kendisinin de mağdur olduğunu, saadet zincirindeki bir üst kişi tarafından dolandırıldığını söyledi.

Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvuran 5 kişi, bir marketler zincirinin Alaşehir, Salihli, Turgutlu ilçeleri sorumlu müdürü İ.A. tarafından ‘saadet zinciri’ prosedürü ile dolandırıldıklarını ileri sürüp, şikayetçi oldu.

Mağdurlar, İ.A.’nın 6 ay evvel toptan şeker alarak pazarlayıp, haftalık yüzde 10 kar hissesi verme vaadiyle çok sayıda şahıstan çeşitli ölçülerde para toplayıp, 10 gün evvel de ortadan kaybolduğunu belirtti. İ.A.’nın bu sistem ile ortalarında market çalışanlarının da bulunduğu çok sayıda kişinin 60 milyon lirasını dolandırdığı ileri sürüldü.

Polis, İ.A.’nın yakalanması için çalışma başlattı. Polis, İ.A.’nın Denizli’deki ağabeyinin konutunda saklandığı bilgisine ulaştı. Harekete geçen gruplar, gece saatlerinde konuta operasyon düzenleyip, şüpheliyi gözaltına aldı.

Polisteki birinci sözünde İ.A., kendisinin de mağdur olduğunu, saadet zincirindeki bir üst kişi tarafından dolandırıldığını söyledi. Sözünde, İzmir’de de saadet zinciri içinde olan şahıslar bulunduğunu belirten İ.A.’nın, polisteki süreçlerinin sürdüğü bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir