44 haneli köy satışa çıkarıldı!

İspanya’da 44 konut, kilise, okul ve otelin olduğu Zamora kentine bağlı Salto köyü 260 bin euroya satışa çıkarıldı.

İspanya’nın kuzeybatısındaki Zamora kenti yakınlarında 44 konutu, kilisesi, okulu, oteli, barı ve hatta eski jandarma kışlası bulunan bir köy 260 bin euroya (yaklaşık 4 milyon 815 bin Türk Lirası) satılmak isteniyor.

Emlakçılık hizmeti veren “İdealista” isimli internet sitesi, Portekiz sonu yakınlarındaki Zamora kentine bağlı Salto köyünün satışa çıkarıldığını duyurdu.

Büyükşehirlere göçten ötürü boşalan köyde 44 konut ile kilise, okul, otel, bar, eski bir havuz, spor kompleksi hatta eski bir jandarma kışlası bulunduğu bildirildi.

Köydeki mülk sahiplerinin temsilciliğini yapan emlak şirketinden bir yetkili, 260 bin euroya 5 gündür satışta olan köyün ilanına şimdiye kadar 200 kişinin baktığını, çok sayıda telefon aldıklarını, 2 İspanyol, 1 Portekiz ve 1 İngiliz’in alım için ilgilendiğini söyledi.

Eski bir hidroelektrik santralinden ötürü 1950’li yıllarda inşa edilen köye yakın doğal bir parkın olduğu, 1989’da santralin kapanmasının akabinde nüfusun yavaş yavaş azaldığı bildirildi.

Santralin 2000’li yılların başında turizm kompleksi kurulması gayesiyle bir yatırımcıya satıldığı lakin projenin hiçbir vakit hayata geçirilmediği bilgisi paylaşıldı.

Köyü alacak girişimcilerin gerekli yatırımları yaparak burayı kırsal turizme açabileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir