Valerien Ismael için kritik hafta!

Ligde son iki maçta beş puan kaybeden Beşiktaş’ta harikulâde günler yaşanıyor. Oluşan kriz ortamının daha da büyümesini önlemek için harekete geçen lider Ahmet Işık Çebi, bugün yönetici arkadaşlarını, hafta içinde de Valerien İsmael ve ekip kaptanlarını dinleyecek. Çebi, peş peşe gerçekleştireceği görüşmeler sonucunda gerekli görürse idare konseyinde İsmael’in kalıp kalmamasına yönelik oylama yapacak.

Beşiktaş’ta 3. haftadaki Karagümrük maçıyla başlayıp Sivas ve Ankaragücü galibiyetleriyle devam eden bahar havası son 6 gün içinde oynanan Başakşehir (0-1) ve İstanbulspor (2-2) müsabakalarında 5 puan kaybedilmesiyle sona erdi. Ligin en mütevazı takımına sahip ekibi olan İstanbulspor karşısında iki defa öne geçilmesine karşın berabere kalınması, bilhassa teknik yönetici Valerien İsmael’e yönelik yansıların ağırlaşmasına yol açtı. Maç sonrası toplumsal medyada İsmael’in gönderilip yerine Şenol Güneş yahut Sergen Yalçın’ın getirilmesi tarafında kampanyalar başlatılırken, başkan Ahmet Parıltı Çebi, yaşanan krizin büyümesini önlemek için harekete geçti.

TAKIMDAKİ HERKESİ DİNLEYECEK

Son iki maçta yaşanan kayıpların nedeniyle ilgili İsmael ve sportif yöneticisi Ceyhun Kazancı’dan rapor isteyen Çebi, mevzuyu bugün yapılacak idare şurası toplantısında da gündeme getirecek. Çebi, yönetici arkadaşlarının fikirlerine başvurarak, berbat gidişin sonlanması için neler yapılması gerektiği konusunda yol haritası belirleyecek. Lider Çebi, halen Almanya’da ailesinin yanında bulunan İsmael ile de hafta içinde baş başa bir görüşme yapacak. Akabinde, grup kaptanları Atiba Hutchinson, Necip Uysal ve Josef de Souza ile bir ortaya gelecek olan Beşiktaş Başkanı, daha sonra gerekli görmesi halinde İsmael’in kalıp kalmamasına yönelik idare konseyinde oylama yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir